Açıköğretim Lisesi (AÖL) imtihanları ne vakit, online mı? (2022 MEB AÖL 1. devir sınavları)

Sezai55

New member
AÖL 1. devir imtihanları ne vakit? sorusunun cevabı, açık lise öğrencileri tarafınca sorgulanmaya devam ediyor. MEB tarafınca yayımlanan 1. devir imtihan takvimi daha sonrasında, AÖL imtihanlarının ne vakit yapılacağı belirli oldu. İşte detaylar.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 22 Ağustos-14 Ekim 2022 tarihleri içinde birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçlerini yaptıran öğrencilerin 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı birinci devir imtihan tarihlerini deklare etti.

Buna nazaran; AÖL imtihanları 9 Aralık 2022 tarihi saat 09.30 ile 20 Aralık 2022 tarihi saat 23:59 içinde çevrim içi (online) olarak yapılacaktır.

AÖL İMTİHANLARI ONLİNE MI OLACAK?

MEB’in 2022 imtihan uygulama takvimine bakılırsa AÖL 1. periyot imtihanı online olarak gerçekleşecek.

AÖL MEZUNİYET KAİDELERİ NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz eğitim öğretim periyodunda AÖL mezuniyet kaidelerinde değişikliğe gitti. 18 yaşını doldurmayan adaylar en az 8, 18 yaşını dolduran bireyler için ise en az 5 periyot ders alma koşulu gerekiyor. İşte öbür mezuniyet koşulları;

Kazanılan toplam kredinin 170 olması,

Müfredat tarafınca belirlenen ortak derslerin muvaffakiyetle tamamlanması,

Dil ve Anlatım dersinden başarılı olunması,

En az 1 periyot açık öğretim imtihanına girilmesi.