CGIL kongresinde Schlein, Conte ve Fratoianni: “Ortak savaş asgari ücreti”

Sezai55

New member
“Muhalefet olarak Parlamento’da ve ülkede yürütebileceğimiz ortak mücadeleler olduğuna ve bunların ne olduğunu anlamamız gerektiğine inanıyorum. Küçük bir katkımı yapacağım”. Pd sekreteri dedi ki, Elly SchleinRimini’deki CGIL kongresinde konuşurken, diğer muhalefet liderleriyle birlikte birliğin genel sekreteri ile bir yuvarlak masa toplantısı için oturuyor. Maurizio Landini. Dem lideri, “Asgari ücret teklifimizi nasıl değiştireceğimizi ve birleşik bir teklif nasıl bulacağımızı hemen düşünmeye hazırım” dedi. M5S’nin lideri Joseph Conte “M5S’nin her zaman vermiş olduğu bir savaş” olan asgari ücret gibi somut önerilerden yola çıkarak muhalifler arasında bir anlaşma önerdi. İtalyan Solu sekreteri, “Asgari ücret, okul, sağlık hizmetleri ve süper zenginlere bir bilanço ekliyorum ki bu aşırılık yanlısı bir şey değil” dedi. Nicola Fratoianni – Bunu yarından itibaren Meclis’te ve ülkede teklif etmeliyiz, buradan güveni yeniden inşa edebiliriz”. Ancak, “Asgari ücretle ilgili üç teklifimiz farklılaşıyor”, ancak altını çizdi Charles Takvimi“Buradaki insanlarla yönetebilir miyim? Hayır” diyen seyircilerden yuhalanan kim.

Ancak diyalog girişimi açıktır. Öyle ki, yuvarlak masanın moderatörlüğünü yapan Lucia Annunziata, merkez sol partiler arasındaki açık diyaloğu, “Papeete karşıtı koordinasyon”.

CGIL güvenlik servisi tarafından korunan Demokrat Parti sekreteri, yuvarlak masa toplantısı başlamadan önce kısa bir görüşme için CGIL sekreteri Maurizio Landini ve M5S Conte lideri ile görüştü. Landini, “Bugün temel soru, çalışma dünyasına ses vermek istiyor muyuz ve hangi reformları yapmak istiyoruz? Bugün düşük ücretler ve benzeri görülmemiş bir güvencesizlik var, sanayi politikasının yeniden ayağa kaldırılması gerekiyor” diye sordu. çekişme.

Asgari ücret

“Asgari ücret için savaşacağız çünkü belli bir eşiğin altında çalışmaktan söz edemeyiz çünkü bu sömürüdür” diyordu Schlein. Savaşacağız çünkü üç milyondan fazla çalışan erkek ve kadın çalışsalar bile yoksul. dün hükümetin ve Başkan Meloni’nin dikkatine sunmak için hissettiğim şey bu. Yüksek enflasyon ve aileler için risk durumunda, bu kadar düşük ücretlerin ve güvencesiz sözleşmelerin olduğunu kabul edemeyiz. Asgari ücretin yanı sıra, korsan sözleşmeleri ortadan kaldıran temsil yasası ve bu ülkelerdeki pek çok genç ve kadını güvencesizliğe mahkum eden belirli süreli sözleşmeleri sınırlandırabilecek yasa için dün bahsettiğimiz savaşlar”.

Kendisine Carlo Calenda’nın dünkü konuşmasına yönelik eleştirilerini soranlara şu yanıtı verdi: “Bugün Calenda ile tartışmaktan zevk duyuyoruz”, “asgari ücret, tüm muhalefetin önerge ve yasa tasarısı sunduğu konulardan biridir. Bunu birazdan tartışacağız.”

“Asıl zorluk – dedi Conte – hepimizi somut öneriler temelinde bir araya getirmek ve bu önerilerin içeriği ortak eylem için bir perspektif. Her şeyden önce, daha ilk günden bir hükümet ilan eden bir hükümetle karşı karşıyayız. Gerçekçi olmayan siyasi çerçeve, uygulamakta zorlandığı bir programı açıklayarak yetersizliği ortaya koyan neo-muhafazakar”.

İşler hareket

Conte, “İş Yasası’nın temsil ettiği her şey bir başarısızlıktı,” diye saldırdı. “İstihdam yaratmadığı doğru değil,” diye yanıtladı Calenda.

VE matthew renziBirkaç saat sonra Twitter’da karşılık verdi: “İş Yasası, yarısı kalıcı sözleşmelerle bir milyondan fazla iş yarattı. Bunlar resmi ISTAT verileri. Giuseppe Conte sayıları reddediyor: ya okumadı ya da – daha büyük olasılıkla – onları almadı. #FakeNews”.

ittifak

Demokrat Parti sekreteri Conte, Calenda ve Fratoianni’ye Rimini’deki sahneden M5’lerin, Üçüncü Polo’nun liderlerini davet ederek, “Muhalefet rolümüzde daha etkili olmak için tüm içerikler hakkındaki tartışmaya devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. ve Avs, “birlikte yapacak bir şeyler bulmak için gece geç saatlerde bile kendimizi bir odaya kilitleyelim” sonrasında bile buluşacak.

Carlo Calenda, sahneye çıkmadan kısa bir süre önce bir ittifakın habercisi olan yeni bir “Vasto fotoğrafı”nı reddetmişti. Eylem lideri, “Bugün beni ilgilendiren refah devleti, refah, sağlık hizmetleri, asgari ücret, toplu pazarlık ile ilgili konular hakkında konuşmak” dedi. Vasto’nun herhangi bir fotoğrafı için burada değiliz, hayır ittifak. Pd ve M5’ler bir şey, biz farklı bir şeyiz, onlardan hoşlanmadığım için değil, siyasi gündemin %90’ında farklı fikirlere sahip olduğumuz için”. Calenda sahneden şunları ekledi: “Dış politika çizgisini paylaşmadığım için” Pd, M5S ve Sol ile “yönetemedim”. Rimini seyircisi kükredi, biri yuhalandı. Ve sahneden Calenda: “‘Tek ihtiyacın olan aşk’ hikayesi mi istiyorsun yoksa işler nasıl?” Ve yine: “” Benim için her şey yolunda, ama bana ne zaman doğru oy kullanacağımı söyleyebilir misin? Savaş hakkında mı? Ben de Demokrat Parti’ye oy verdim: Demokrat Parti sağcı mı? Biz hiçbir zaman haktan yana oy kullanmadık, koyun olmak yerine kendinizi bilgilendirin” dedi.

İtalyan Solu sekreteri Nicola Fratoianni, “Koalisyonlar yeterli değildir, ancak bir koalisyon kapasitesinin tanımı olmadan insanlar ikna edilemez. Siyasi seçimlerdeki veya Lazio’dakiler gibi diğer intiharlar: yeterli” yorumunu yaptı.