Francesca Pascale gökkuşağı meydanında sahne alıyor: “Schlein dövüşçüsü, Salvini homofobik”. Ve Ricca ile tartışıyor

Sezai55

New member
Gazetecilerin ve kameraların dikkati Francesca Pascale’e çevrildi. Silvio Berlusconi’nin eski sevgilisi ve Rainbow Aileleri ile birlikte gösteri yapmak için Milano’daki Piazza della Scala’ya gelen Paola Turci’nin şu anki ortağı. Günlerce müjdelenen bir varlık, ancak orada bulunanların çoğunun dikkatini çekti. Koyu ceket ve beyaz gömlek, güneş gözlüğü ve boyalı sarı saçlar garnizona tek başına geldi.

Pascale, Schlein’a övgü dolu sözler söyledi: “Onu bir insan ve bir kadın olarak gerçekten seviyorum çünkü o bir dövüşçü”. Ancak Meloni’yi de eleştirdi: “Sağ ve sol arasındaki bu çatışmalara son vermenin zamanı geldi çünkü. medeni haklar, Giorgia Meloni ve kızı dahil herkesin hakkıdır.“. Pascale’ye göre başbakan “düşünmeli çünkü bu eşcinseller ve heteroseksüeller arasında bir gerilla savaşı değil”.

Pascale daha sonra şunları ekledi: “Paola Turci benim karım değil, onunla medeni bir bütünüm. Ama yine de heteroseksüel bir çiftten farklı hissetmiyorum. Neden olmasın, neden Salvini bundan hoşlanmıyor? Ben tanımlarım. Salvini homofobik, egemenlikçileri homofobik, Orban’la kol kola giden partileri, ırkçıları deli diye tanımlıyorum.Kimseye hakaret etmek istemiyorum.Bu nefretten rahatsız oldular.İşte bu yüzden rakama inancım var. Giorgia Meloni’den. Brothers of Italy’ye asla oy vermedim, ama o kadına inanmak istiyorum”.

Matteo Uslenghi: “Anna ve Maria ile gökkuşağı ailem: Geleceklerini düşünerek hakları için savaşacağım”

kaydeden Oriana Liso

15 Mart 2023

Ancak, özellikle gazeteci Piero Ricca ile konuştuğunda, ağız dalaşları da vardı. Bu, Viminale’nin belediye başkanı Beppe Sala’nın aynı ebeveynden çiftlerin çocuklarının nüfus dairesine kaydını yaptırmasına dayattığı durdurmaya karşı gökkuşağı aileleri gösterisinin ilk aşamalarında gerçekleşti: “Berlusconi ile birlikteyken zaten bir lezbiyen miydin?” dedi Ricca. Pascale, “Biseksüelliğimi sevdiklerimden hiçbir zaman saklamadım” yanıtını verdi..

Birkaç dakika süren ve aynı zamanda hakaretlerle sonuçlanan bir tartışma: “Napoli’de lolipop, Napoli’de calippo reklamları yaptığında, ben zaten Berlusconi’ye şikayette bulunuyordum” dedi. Pascale, “Bana bu sapkın ve şovenist tavırla hitap etmeyin” diye yanıtladı. Daha sonra ekledi: “Ellerini üzerime koyma, nefesi zaten her şeyi söylüyor”.

konular