Randevular Rai, Tg1’den Chiocci’ye, Preziosi’den Tg2’ye. Yönetim kurulu ayrılıyor: Soldi karşı, M5S hala çekimser

Sezai55

New member
Çoğunluk oyu ile Rai’nin yönetim kurulu, CEO tarafından önerilen dergi yönetimi adaylıklarına onay verdi. Robert Sergioama başkan Marinella Soldi medya paketine karşı oy kullandı. Frances Bria ve çalışan temsilcisi Riccardo LaganaSırasında Alessandro DiMajo (5S payında) – tam da Sergio’nun atanması vesilesiyle yaptığı gibi – çekimser kaldı ve merkez sağın istediği seçimlere yol verdi. Üç evet oyu, yeşil ışık için yeterli: CEO Roberto Sergio ve iki çoğunluk yöneticisinin oyları, Simone Agnes Ve Igor De Biasio.

Tg1’in yönü, duyurulduğu gibi, şuraya gidiyor: Gian Marco Chiocci, Tg2 reklamı Antonio Preziosi. Onaylanmış Mario Orpheus Tg3’te. Francis Pionati o Gr’nin yeni direktörü, RaiSport için orada Jacopo Volpi.

Chiocci, “Nero”ya fısıldayan gizemlerin muhabiri Tg1’e doğru

Eski Konseptin

12 Mayıs 2023

Müfredat sunumunun ardından herhangi bir sürpriz beklenmedi. Ve hiçbiri yoktu. Marinella Soldi, toplumsal cinsiyet eşitliği için çağrıda bulunmuştu ama dikkate alınmamıştı.

CEO ayrıca, Kurulun görüşünün bağlayıcı olmadığı bazı Toplumsal Cinsiyet departmanlarının başkanlarına atamaları iletmiştir: Marcello Ciannamea Prime Time Entertainment’ın direktörü oldu, Angelo Mellon Day Time Entertainment’ın, paul corsini Derinlemesine e Adriano DeMaio Sinema ve Dizi yönetmenliği, Monica Maggioni Bilgi Teklifi, Stefano Koletta dağıtım, Nicholas Rao İletişim Müdürlüğü’nün Üstelik simon sala Radio 2’nin yönetmeni olur. Francis Giorgino Araştırma Ofisi’ni yönetecek.

Bunun yerine kendinizi onaylayın Silvia Calandrelli Rai Cultura’ya, Maria Pia Kendinize hayran kalın Rai Fiction’a, Luke Milan Rai Kids’e Elena Capparelli RaiPlay ve Digital’e. Andrew Vianello sonunda San Marino’nun televizyonunu yönetmeye gider. Rai Com’un üst yönetimi de yenilendi. Sergius Santo yeni CEO kim olacak e Claudia Mazzola başkan. Sonunda Rai Cinema için onaylandı Paul Del Brocco e gibi Nicholas Claudius başkan.

Lucia Annunziata Rai’den ayrıldı: più’daki Mezz’ora’nın yönetiminden istifa etti

25 Mayıs 2023

“Başbakan Giorgia Meloni’nin Rai’sinde kadınlara ve çoğulculuğa yer yok” notunda yarışıyorlar Sandro Rutolo Ulusal bilgi, kültür ve kültür sorumluları, Demokrat Parti’nin hafızası e Stefano Graziano, Rai parlamento denetleme komisyonunda Pd grup lideri. Çoğunluk ise seçimleri savunuyor ve “yeni bir yolun başlangıcından” bahsediyor.

M5S, Alessandro Di Majo’nun çekimser kalmasının atamalar üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığını belirtti: onları engellemek için en az 5 aleyhte oy gerektiğinin altını çiziyorlar. Çekimser kalması, önceki yönetim kurulunda yeni genel müdür hakkında ifade edilen oyla tamamen uyumludur ve açıkça şirkete zarar verecek a priori bir çatışmadan kaçınma ve mevcut yönetimin ve yönetimin sonraki hamlelerini değerlendirme iradesini ifade etmektedir. genel olarak hükümet “, Rai denetim komisyonundaki M5S üslerinden bir not okur. Di Majo şöyle açıkladı: “Bugünkü seçimler, şirketin yeni gidişatı ile ilgili çizgiyi açıkça ifade ediyor: Lehte oylar ile çekimserler arasındaki denge, herhangi bir boş senet imzalama niyetinde olmadığımızı gösteriyor; yeni üst yönetimin bireysel kararları, her seferinde çoğulculuk, kapsayıcılık, cinsiyet dengesi ilkeleri temelinde değerlendirilecektir.Bireysel özel tercihleri paylaşabilme olasılığına ilişkin haciz yok – bir notta yazdı, ancak aynı zamanda bir indirim yok her birinin esasına ilişkin dikkatli bir değerlendirme”.