Ağaoğlu yabancı sonucunın ipucunu verdi: “Benim izlenimim…”

İzmirliEfe

New member
AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği olarak Nihat Özdemir ile yaptıkları görüşmeyi yorumladı. Tivibu Spor’a açıklamada bulunan Ağaoğlu, “İzlenimlerime nazaran, TFF yabancı hududu sonucundan geri adım atmayacak. Biz buna uyarız. Burada maksat, yerli oyuncuların ülke futbolunda daha etkin olarak yer alması” dedi.

’15 milyon fakat 2-3 kulübe yeter’

Buna karşılık federasyona tenkitte bulunan Ağaoğlu şu biçimde devam etti: “hiç bir önemli plan ortaya atılmadı. Yalnızca gördüğümüz, Türk oyuncuların aldığı müddet karşılığında 15 milyon TL yardım yapılacağı istikametinde bir plan. 15 milyonun hepsini bir kulübe verseniz 2-3 küçük kulübün altyapı masraflarını lakin karşılar.”

‘Kulüplere tesis ve finansman yardımı şart’

Trabzonspor’un Türkiye’nin en çağdaş alt yapı tesisine sahip 2-3 kulübünden biri olduğunu söyleyen Ağaoğlu, “Ama genel bir karar alıyorsanız, ligde de 21 kadro var ise, bu grupları müspet manada etkileyecek bir şey yapmalısınız. Tesis ve finansman manasında kulüplerin alt yapısına bir katkı sağlanması gerekli.

‘Rezerv ekibi kabul ettiremiyoruz’

Yerli oyuncunun yetişmesi için kimi kriterler lazım. Israrla 2.5 yıldır ‘Rezerv Takım’ dedik, lakin bir biçimde bizi 3. ligin içerisine almadılar. Bu sene de beklentimiz o doğrultudaydı, lakin gerçekleşmedi” tabirlerini kullandı.

Ağaoğlu’ndan Sörloth açıklaması

Alexander Sörloth konusundaki soruyu da yanıtlayan Ahmet Ağaoğlu, “Sörloth ile alakalı olarak fazlaca net sözler kullanmama karşın çok farklı algılandı yahut o denli algılanmak istendi. Oyuncuya sempatiden dolayı, Trabzonspor’da göstermiş olduğu performanstan dolayı uzun müddettir gündemi işgal ediyor. Leipzig kulübünün bu hususla alakalı olarak verdiği bir karar yok” diye konuştu.

‘Trabzonspor’un vereceği uğraş şampiyonluk mücadelesi’

Ahmet Ağaoğlu yeni döneme ait iletisinde ise, “Trabzonspor’un önümüzdeki dönem vereceği gayretin ismi şampiyonluk çabası. Burada bir uğraş verilecek ve bu gayretin ismi ‘şampiyonluk mücadelesi” tabirlerini kullandı.