Alessandra Todde Sardinya'daki oyların yeniden sayımı hakkında: “Sakinim”

Sezai55

New member
Sakin olduğunu söylüyor Alessandra Todde. Sardunya'daki oylamadan bir hafta önce Bölge başkanlığı seçimini kutlayan merkez sol aday, geri kalan 22 şubenin mahkemelerde incelenmesinden korkmadığını belirtiyor: “Veriler Liste temsilcilerimiz ve sandık merkezi başkanlarının bize söylediklerine göre eksik olan 22 bölüm bizi sakinleştiriyor. Açıkçası Cagliari Temyiz Mahkemesi'nden gelecek iletişimi bekleyeceğiz, ancak gelecek verilerin delillerine karşı çıkabilmek için oradan motive edilmesi gereken bir itirazda bulunmamız gerekecek”.

Sardunya'da Todde seçildi: “Önce ben cumhurbaşkanıyım, tarihi bir sayfa yazılıyor”

Sadece değil. Misafir Monica Maggioni ile Yarım saat daha Rai 3'te “toplam yeniden sayımın kanunen gerekli olmadığını, yalnızca bireysel bölümlerde yapılabileceğini” söylüyor. Sardunya cumhurbaşkanı bu nedenle “çok sakin” olduğunu söylüyor ve şöyle açıklıyor: “İncelenen tüm bölümler dikkate alındığında, bildiğimiz kadarıyla 'aralık' 1450 ila 1600 oy arasında. İnsanların hayalini kurduğunu duyduğum 200 rakamından çok uzak bir rakam olduğunu bir kez daha vurguluyor.

Zedda: “Sardunya'da yeniden sayım mı yapılacak? Bu, sağın yenilgisini yineleyecektir. Cagliari'yi de geri alıyoruz: Belediye başkanlığına aday oluyorum”

kaydeden Giovanna Casadio

03 Mart 2024

Sardunya Bölgesi basın ofisi, ilgili bölgelerin Mahkeme ofislerinde sayımının tamamlanan 22 değil 19 seçim bölümü olduğunu belirtti. Sayımı zamanında tamamlamayan koltuklar arasında Sassari'de 4, Sestu'da 3, Bonarcado'da 1, Luras'ta 3, Musei'de 2, Serdiana'da 2, Silius'ta 2, San Gavino Monreale'de 1, Villasor'da 1 koltuk bulunuyor.

Temyiz olasılığı dün de yorumlanmıştı. Giorgia MeloniToronto gezisi sırasında bir soruyu yanıtlarken sonuçlara itiraz etmeyi reddetmemişti. Başbakan, “Yeniden sayımı bekleyelim, sonra ne yapacağımıza bakalım, bana öyle geliyor ki aradaki fark daralıyor, işler göründüğünden daha az kötü gitti” dedi ve daha sonra seçiminden pişman olmadığını açıkladı. Paolo Truzzu: “Onu uzun yıllardır tanıyorum, yetenekli bir insan olduğunu düşünüyorum. O halde değerlendirmenin yanlış olduğu açıktır. Ne kadar yanlış olduğunu göreceğiz,” diye ekledi şifreli bir şekilde.

Maurizio Molinari: “Meloni yerel seçimlerde adayları sıklıkla yanlış anlıyor”

Merkez sağ kaynaklar dün olası bir itirazın geçersiz oylara odaklanabileceğini sızdırdı: Bir geri dönüş umudunu sürdürmek için geçersiz oyların en az 14.000 olması ve iki aday arasındaki mesafenin 900 oydan az olması gerekiyor. Bugün FdI yardımcısı Barbara PoloPartinin Sardinya'daki Via della Scrofa il koordinatörü, şu anda 800 civarında oy farkı olduğunu bildirmişti: “Bu bana olası bir yeniden sayım için bazı marjlar olabileceğini düşündürüyor, ancak nihai sonucu beklemek zorundayız.” Mahkemeye 'Temyiz ediyorum ve partinin iradesine teslim oluyorum.'