Ali Koç, Löw’ü teyit etti… İşe yeni dönemin planı

İzmirliEfe

New member
AJANSSPOR HABER

Şampiyonluk yarışında Trabzonspor’un 20 puan gerisinde bulunan Fenerbahçe’de yeni dönem planlaması sürüyor. Sarı lacivertlilerin gündeminde teknik yönetici adayı olarak listenin başında Almanya Ulusal Ekibi’nden ayrıldıktan daha sonra dinlenen Joachim Löw bulunuyor. Lider Ali Koç birinci defa Alman teknik yöneticiyle görüşmelerde gelinen kademeyi ve gelecek dönemin planını anlattı.

Ali Koç, Löw ve Jesus isimlerini doğruladı

Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Murat Aşık, YouTube kanalında Fenerbahçe Lideri Ali Koç ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Aşık’ın verdiği bilgiye nazaran Ali Koç toplantıda Joachim Löw ve Jorge Jesus isimlerini doğruladı. Murat Aşık, Ali Koç’un topluluğun acil muvaffakiyet isteği yüzünden Alman teknik yöneticinin uzun vadeli planının düşündüğünü söylemiş oldu. Aşık, Lider Koç, ‘Bu 3.5 senede bir şampiyonluk alsak mutlaka Löw derdim’ diyor. Benim gördüğüm Löw ile anlaşılmış” tabirini kullandı.

Jorge Jesus’un kadro çalıştırıp çalıştırmayacağı muhakkak değil

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamaları şu biçimde: “Belki 10-12 hocayla görüştük. Bizim oynatacağımız oyun bu hocalarla olmaz diyerek bunların birçok elendi. Jorge Jesus’un durumu meçhul. Kadro çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda kararsız. Daha onunla para konuşulmadı.

Löw, İsmail Kartal’ı istiyor

Löw, projesiyle gelecek uzun vadeli hoca. Uzun vakittir kulüp grubu çalıştırmadı. bu yüzden Löw şu an ikisi faal olarak çalışan 3 teknik yöneticiyle gelmek istiyor. Ocak ayında gelmemesinin sebebi de bu. İsmail Kartal da o projenin modülü. Löw 3 yardımcıyla, Türkiye’yi bilen isim olarak İsmail Kartal’ı istiyor.

Löw: Fenerbahçe’nin bir futbol kültürü oluşturması gerek

Löw şunu dedi: Fenerbahçe’nin bir futbol kültürü oluşturması gerekiyor. Birinci geldiğimde Fenerbahçe Avrupa’da daha epeyce biliniyordu. Ben eski kuvvetli Fenerbahçe’yi yaratmak için projem hazır.

Gurbetçi futbolcular gelmeye hazır

Joachim Löw, bize elinde hayli büyük bir gurbetçi profili olduğunu söylemiş oldu. Bu isimler olağanda Almanya’dan ayrılmak istemiyor. Lakin Joachim Löw, İstanbul’a gelirse onunla çalışacaklarını söylemişler.

Konan defteri kapanmadı

Sol bek Ghislain Konan konusunda Löw’den ‘olabilir’ karşılığını aldık. Transfer son anda menajerin imza parasını istemesi yüzünden olmadı. Hem bonservis hem imza parası vermedik. Lakin bu transfer daha kapanmadı. Dönem sonunda Konan ihtimali var.

Kim Min-Jae istenen sayıları görüyor

Fenerbahçe’de bir-iki oyuncuya önemli teklifler var. Birileri satılacak. Satılacak oyuncu savunmadan… Kim Min-Jae istenen sayıları görüyor Avrupa piyasasında.

Basketbolda gençleştirme olacak

Basketbolda futboldaki üzere bir proje var. Gençleştirme olacak. Barcelona maçı vardı Pierra Henry’nin hakarete uğradığı maç. Koç Aleksandar Djordevic’e hakaret edildi. O gün koç geldi bana ‘Kendi adımı bu salonda bağırtacağım’ dedi. Çok hırslı. Koçumuzdan mutluyuz. Zelijco Obradovic’i de biz göndermedik. Gittiği vakit söylemiş olduği şeyleri kabul etmemiz gerekiyordu. Koçtan hayli mutlu olmamıza rağmen Partizan Euroleague’e katılmazsa Obradovic ismi gündeme gelebilir.

3 Temmuz davaları açılacak

Fenerbahçe 3 Temmuz’un peşini bırakmayacak. Davalar açılacak. Eski Lider Ali Koç ile birlikte hareket etsek daha tesirli olur. Fakat daha evvel olan avukatların beraberliği bozuldu.

BİP yüzünden bilerek vuruyorlar

Basında bana hakaret ediyorlar. Bunun sebebi BİP olayı. Bilerek vuruyorlar. Şu an için kongre sonucum yok. Yalnızca bir kişi aday olursa çabucak kongre sonucu alırım. Fakat ismi söylemeyeceğim.

Organize şeyler var

Taraftarın istifa diye bağırmasına sonsuz hürmetim var ancak o denli profiller var ki bu adamlar hayatları boyunca Fenerbahçe maçına gelmemişler. Hayatları boyunca kombine almamışlar. Organize bir şeyler var. Geliyorlar dakika 1 başlıyorlar… Yanındakileri de etkiliyorlar.”