Antalya’da turizmde dönem ortalaması aşıldı

Eftal

Global Mod
Global Mod
Antalyalı turizmciler ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ yardımıyla Türkiye’nin 2021 yılını turizmde büyük yara almadan atlattığına vurgu yaparken, 2022 yılından umutlu olduklarını belirtiyor. 32.ANFAŞ Hotel Equipment ve 28.ANFAŞ Food Product fuarları kapsamındaki aktiflikte konuşan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Genel Lideri Ülkay Atmaca, salgın günlerinde turist ağırlamaya devam etmenin ve ayakta kalmanın büyük bir muvaffakiyet olduğunu söylemiş oldu.

Ülkay Atmaca

1 GÜNDE 4 OTEL AÇILDI

“Güvenli Turizm Sertifikası” kavramı yardımıyla Türkiye’nin 2020’yi 9 milyonun üstünde bir sayıyla kapadığını hatırlatan Atmaca, “Bu sertifika yardımıyla, kısa müddette tüm tedbirleri alarak, tanıtım çalışmalarımızı ana turizm pazarlarımızda yaptık ve çabucak ardından de uçuşlar başladı. Benim 2022 yılı için ümidim fazla. Bugün Antalya’da 4 otel açıldı, 150’den çok açık otelimiz var. 2022’ye epey güzel bir başlangıç yaptık” dedi.

2022 YILI UMUT VADEDİYOR

Kleopatra Otelciler Birliği Lideri Servet Şakiroğlu, kur avantajının ülkemize olan isteği arttıracağını belirtti. AB ülkeleri ve Rusya’dan 2022 yılında daha epeyce turist geleceğini aktaran Konaklı Turistik İşletmeciler Birliği Lideri Ali Orkan ise, “2022 ülkemiz için önemli manada düzgünleşme ve umut vadeden bir yıl olacak” diye konuştu.