AÖL imtihanları ne vakit, online mı yapılacak? (2022 MEB AÖL 1. devir imtihan tarihleri)

Sezai55

New member
AÖL imtihanları için geri sayım başladı. MEB tarafınca belirlenen 2022-23 AÖL imtihan takvimiyle birlikte, imtihanların ne vakit ve nasıl yapılacağı muhakkak oldu. AÖL öğrencileri 1. devir imtihanlarının online olup olmayacağını merak ediyor. Pekala, AÖL imtihanları ne vakit?

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 22 Ağustos-14 Ekim 2022 tarihleri içinde birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçlerini yaptıran öğrencilerin 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı birinci periyot imtihan tarihlerini deklare etti.

Buna nazaran; AÖL imtihanları 9 Aralık 2022 tarihi saat 09.30 ile 20 Aralık 2022 tarihi saat 23:59 içinde çevrim içi (online) olarak yapılacaktır.

AÖL İMTİHANLARI ONLİNE MI OLACAK?

MEB’in 2022 imtihan uygulama takvimine göre AÖL 1. periyot imtihanı online olarak gerçekleşecek.

AÖL MEZUNİYET KURALLARI NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz eğitim öğretim periyodunda AÖL mezuniyet kaidelerinde değişikliğe gitti. 18 yaşını doldurmayan adaylar en az 8, 18 yaşını dolduran bireyler için ise en az 5 periyot ders alma koşulu gerekiyor. İşte öteki mezuniyet kuralları;

Kazanılan toplam kredinin 170 olması,

Müfredat tarafınca belirlenen ortak derslerin muvaffakiyetle tamamlanması,

Dil ve Anlatım dersinden başarılı olunması,

En az 1 devir açık öğretim imtihanına girilmesi.