Avrupa seçimlerine Avs ile seçilen Salis'ten siyasi tepkiler: La Russa'nın saldırısından Bonelli'ye

Sezai55

New member
Hala inanamıyor, Ilaria Salis. Macaristan'da 16 ay tutuklu kalan ve şu anda Budapeşte'de ev hapsinde tutulan ve 173 bin tercihle Avs ile Avrupa Parlamentosu'na seçilen Milanlı aktivist, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duygularını anlatıyor. “Oylarıyla beni destekleyen herkese asla yeterince teşekkür edemeyeceğim” diye yazıyor. İlk düşüncem İtalya'da ve yurtdışında gözaltına alınan tüm insanlara ve onların haklarına geliyor. Özgürlük ve eşitlik için savaşan ve kendisini adaletsizliğe maruz kalan herkese. Anti-faşizm, diye devam ediyor yeni Avrupa Parlamentosu üyesi, insani değeri ve siyasi perspektifinin yanı sıra, aynı zamanda dirençli ve destekleyici bir topluluktur. Bana karşı her yerde, İtalya'da, Avrupa'da ve tüm dünyada tecelli eden bu kolektif ve cesur gücü güçlendirip yayabilmeliyiz!”.

İçin Ignazio La RussaAvrupa'da Ilaria Salis'in Avs listelerine seçilmesi “bir kişinin cezaevinden çıkması için adaylıktır. Demokrasiye ait olmayan bir şeydir ama onlara göre kullanılacak bir propaganda unsurudur” diyor Radyo 24 ile bağlantılı olarak Senato başkanı. Aktivistin seçilmesini “Bunu bir sürpriz olarak görmüyorum: seçim kampanyasının son gününde benden rastgele bir anket istediler ve ben de FdI'nın iyi gideceğini, öyle olacağını söyledim iyi gitmek Schlein Salis'in partisinin ödüllendirileceğine dair hiç şüphe olmayacağını eklemiştim.” Ve Salis'in bu noktada hapishaneden olası tahliyesi üzerine şu sonuca varıyor: “Seçildiğine göre, şu anda çalışmalara katılmasına izin verilmesi gerektiğine inanıyorum. en azından Parlamento ve komisyonların toplandığı günlerde”.

Angelo Bonelli, Avs için MP uymuyor. “Devletin ikinci makamı demokrasinin ne olduğunu bilmiyor. Demokrasi, İtalyan Cumhuriyeti kanunlarının öngördüğü şekilde Ilaria Salis'in aday olabileceği ihtimalidir ve bu, bu durumda devletin ikinci makamı tarafından tamamen bilinmeyen bir durumdur. Bu, Ilaria Salis'e oy veren ve böylece Avrupa Parlamentosu'na üye olan yüz binlerce insanı rencide ediyor. Bu hükümet, Pilatus gibi, onun önümüzdeki birkaç saat içinde serbest bırakılmasını sağlamak için müdahale etmemeye inanıyor. Başkan La Russa için bu, özellikle Duce'nin büstlerini gururla ve nostaljiyle koruyanların sessiz kalma fırsatıdır. Bunlar gerçekten de demokrasi için bir sorundur.”

Metropolis, Salis, Tajani ve La Russa'ya karşı: “Ilaria'nın çalışmaları siyasi nedenlerden dolayı yavaşladı ve tarihi daha çok inceliyorlar”

O da müdahale ediyor Nicola FratoianniYeşil Sol İttifakı milletvekili ve İtalyan Solu sekreteri: “İkinci devlet dairesi, Ilaria Salis hakkındaki kötü şakayı pekala önleyebilirdi. Demokrasi, seçimlere kendinizi bir programla, kendi fikirlerinizle, kendi adaylarınızla sunmak anlamına gelir Ve bu ülkenin vatandaşları Ilaria'yı Avrupa Parlamentosu'na göndermenin doğru ve faydalı olduğunu düşünüyor – Ülkemizin yetkilileri, İtalyan hükümeti ve aynı zamanda Senato başkanı (Ignazio La Russa, ed) .) İtalya'da Ilaria Salis ile ilgili oylamanın sonucunu Budapeşte'ye iletmeye ve böylece onun İtalya'ya dönmesine izin vermeye kendini adamalı”.