Basilicata seçimlerinin adayı Domenico Lacerenza emekli olmak üzere

Sezai55

New member
Domenico Lacerenza Dokunma. Ulusal Demokrat Parti, Bölge başkanlığına aday olarak seçilen göz doktorunun etrafında bir duvar örüyor. Ve kendisini istemeyen ve yeniden aday olan Lucanian parti liderlerine, halihazırda 458 imzaya ulaşan bir dilekçeyle sert bir şekilde yanıt veriyor. Angelo ChiorazzoPartinin aylarca müzakere masasında desteklediği Basilicata Casa Comune'un lideri.

Adaylar seçiliyor, sonra vuruluyor, geniş alan sirke dönüşüyor. “Ama bu şekilde kaybedeceğiz”

kaydeden Concetto Vecchio

15 Mart 2024

Ancak Dem tabanı isyan halinde: Bir grup aktivist tarafından “Lucanian gurur kutbu”nu tanıtmakla tehdit eden bir belge yayınlandı. Nazarene, “Bunu yaparlarsa Demokrat Parti'den çıkarlar” diye sözünü kesiyor. 5 Yıldız Hareketi içinde bile, örneğin Matera belediye başkanının bazı şüpheleri var. Domenico Bennardi. Ancak genel hatlarıyla (şu anda bir zirve yapılıyor) devam etmek gerekiyor ve ulusal Demokrat Parti'deki kaynaklar, giden karara meydan okumak zorunda kalacak doktorun olası bir geri çekilme ihtimalini kategorik olarak reddediyor. Vito Bardi 21 ve 22 Nisan'da.

Azione Basilicata'nın bölge sekreteri, Donato Pessolano, Demokrat Parti'nin, Beş Yıldız Hareketi'nin, Avs'ın, + Europa'nın, Basilicata Casa Comune'un ve merkez solun diğer yerel siyasi güçlerinin liderleriyle katılıyor. Adayın geri çekilmesi ihtimaline dair söylentiler dün geceden beri ortalıkta dolaşıyor.

Basilicata, aday Lacerenza: “Ameliyathaneden fırlatıldım: Hiçbir zaman siyasete bulaşmadım, Conte ve Schlein ile konuşmadım”

kaydeden Davide Carlucci

14 Mart 2024

Ancak Demokratların bir başka kesimi, Chiorazzo'nun desteğini alan uzmanın adaylığını güçlü bir şekilde destekliyor; ancak bu, mevcut merkez sol zirveye de katılan Action'ın görevden alınmasına yol açıyor. Ve süre Carlo Calenda Açık Marcello PittellaZaten Bardi'ye yaklaşmaya hazır görünüyor ve aslında Radyo Cusano Kampüsü'nde tablonun “iyi gitmediğini” ve Lacerenza'nın adının “masanın çoğu için düşmediğini ve birçok açıdan özellikle güçlü olmadığını” belirtiyor. siyasi meslek ”.

Merkez sol, Lucanian karmaşası: Calenda'ya hayır, Conte ve Pd'nin tartışmasına neden oluyor

kaydeden Giovanna Vitale

14 Mart 2024

Ve bu arada Matteo Renzi benzer bir yola yönelmiş görünüyor ve saldırıyor: “Giuseppe Conte'nin peşine düşerse merkez solun işi biter. Demokrat Parti de bunu er ya da geç anlayacaktır, bunun bir an önce olacağından ümitsiz değilim”. “Merkez solun bu içe kapanması beni çok etkiledi. Ben oradayken ön seçim yapıyorlardı, şimdi başhekimi çağırıyorlar. Bu oftalmoloji şefi o kadar inanılmaz bir durum ki göz doktorunu çünkü seçmişler diyebiliriz.” Geldiklerini görmediler”, dedi Verona'daki LetExpo fuarının oturum aralarında. Sırasında Davut FiravunOdadaki grup lideri şu yorumu yapıyor: “”Basilicata'da campo largo giderek bir campo santo haline geliyor. Giuseppe Conte Ve Elly SchleinDürüst olmak gerekirse bundan daha kötüsünü yapamazlardı.”

Listelerin sunulmasından yedi gün sonra gerginlik oldukça yüksek. Ve Demokrat Parti, şu anda yarışta yer alan tek adaylar olan Bardi (merkez sağ) ve Follia (Volt Basilicata) için Lacerenza'da birliği yeniden keşfetmeyi umuyor.