Berlusconi, Paskalya Pazartesi günü San Raffaele’de taraftarların pankartlar ve “kutsal su”, dualar, kutsal kartlar ve John Travolta taklitçileriyle b

Sezai55

New member
Afişler ve “kutsal su”, dualar ve azizler, dini ve John Travolta taklitçileri. Silvio Berlusconi taraftarlarının San Raffaele hastanesine yaptığı hac ziyareti, ikinci tıbbi bültenin eski başbakanın sağlık durumunu güvence altına aldığı Paskalya Pazartesi günü de devam ediyor. Ve böylece, arkadaşların ve ailenin gelişine ek olarak – dün, Paskalya günü, kızı Marina akşam babasının yanında olmak için geldi – güvenliğin ve meraklıların dikkatli gözleri altında bir dizi “pasionari” geçit töreni kameralar

Ettore Fragale

Ettore Fragale

Bu, don Verzè tarafından kurulan hastanenin önünde kendini feda eden son kişi olan Cosenza’lı 67 yaşındaki Ettore Fragale’nin durumudur. Geçen Çarşambadan beri yoğun bakımda yatan “Silvio Amca’ya dayanışma” getirmek için Calabria’dan otobüsle on altı saat. Eski bir emekli banka çalışanı olarak Milano’nun bir banliyösü olan San Donato’da indi ve oradan metroyla Olgettina 60 (muhabirlerin bulunduğu) üzerinden kapıya ulaştı.

Bir çantayı açıyor: “Adak elbisesini, içinde San Francesco di Paola’nın kutsal suyunun olduğu bir şişeyi ve bazı kutsal resimleri getirdim” dedi gazetecilere. Hayran “umutlu”: “Eğer buraya geldiysem, Lega’ya oy versem bile Silvio’ya ihtiyacımız olduğu içindir”. Ah. “Berlusconi, İtalya olarak bizi dünyada saygın hale getirdi, insanlara iş veren bir girişimcidir”. Ve Şövalye bir süre önce Cosenza’ya gittiğinde, “Sahnenin altındaydım, neredeyse yaklaşacaktım ama onunla tanışma zevkini hiç yaşamadım. Umarım bu düşünceleri kızıma veya başka bir aile üyesine bırakabilirim”. Şimdilik, güvenlik aynı fikirde görünmüyor.

Paskalya akşamı, 2019’da “Tu Sì Que Vales” adlı televizyon programına katılan John Travolta’nın taklitçisine (adı Stefano Bonesini ve Veronalı) geldi: “Silvio’yu çok seviyorum, onu seviyorum”, açıkladı. Takım elbise ve kravatla, iyice taranmış olarak kapının önüne geldi, içeri girmesini istedi ancak güvenlik tarafından reddedildi. Berlusconi’yi hiç şahsen görmedi ama “Ona en iyisini diliyorum”. Kapının önünde poz verilen fotoğraf ve veda.

“Son bülten bizi rahatlattı, iyimseriz” diyor eski bir dindar olan ve ilk saatin hayranı olan ve siyasi idolüne yardım etmek için Salento’dan bir pankart ve Forza Italia bayrağıyla gelen 31 yaşındaki Marco Macrì. Deri ceket ve siyah kep, geçen perşembeden beri hala burada, rahibelerle yatıyor, yakındaki bir otelin restoranında öğle yemeği yiyor ve Şövalye Arcore’a dönene kadar ayrılmayacağını söylüyor. İdari sekreterin Roma’daki Garbatella’daki bir okulda yaptığı detay olacaktı, bu yüzden işe dönmesi gerekiyordu.

Berlusconi’nin destekçilerinin bir başka tarihsel tanıdığı, “pasionaria” (herkes ona böyle diyor) Noelle ile birlikte hareket ediyor. O da çarşambadan beri burada olduğunu ama daha önce röportaj istemediği için kimliğini gizlediğini söylüyor. Sonra Paskalya’da fikrini değiştirdi. Her halükarda, “O ve diğer hastalar için dua ediyorum, bu sefer de galip gelecek”.