Borgonovo, gezisiyle ilgili bir tweet’e duyulan öfkenin ardından yanıt veriyor

Sezai55

New member
Hikaye, yazarın bir tweet’inden doğdu. Maximilian Ebeveyn hangi getiriyor Francesco Borgonova, gazeteci ve ‘La Verità’nın müdür yardımcısı. Gönderideki hikayeye göre, eşcinselliğini 15 yıl önce Parente ile işbirliği yaptığında ona açıklamış olacaktı. Özgür. Yazarın gönderisinden yaklaşık 24 saat sonra ve savunması – her zaman sosyal ağlarda – Ignatius LaRussa Borgonovo’ya doğru, şimdi sessizliği bozan doğrudan ilgili kişidir. Başka bir şey hakkında konuşmayı tercih edeceğini söyleyerek söze başladı, çünkü benim yemek odamda yapacaklarımdan çok daha önemli meseleler olduğunu düşünüyorum. paylaşmak, bunlara göre değerlendirilebilir. Benim özelim kesinlikle benim işim”, diye yanıtlıyor BorgonovoAdnkronos dahil olduğu sosyal dava hakkında, öfke ve yüzlerce yoruma yol açtı.

Ebeveyn tweet’i

Her şey yazar Massimiliano Parente’nin tweet’iyle başlıyor. “Size küçük bir hikaye anlatmak istiyorum. Adı ‘Asker Borgonovo’yu Kurtarmak’. Yaklaşık on beş yıl önce, ben Libero ile işbirliği yaparken başladı. Francesco Borgonovo, kültür editörleri arasındaydı. Arkadaş olduk, dışarı çıkıp içki içtik. Parente Twitter’da şöyle yazıyor: Eşcinselliğini ve aynı zamanda küçük karısı gibi hissettiği bir partnerle bulduğu mutluluğu, yemek pişirip temizleyene kadar – Özgürlükçü savaşlar verdik, Borgonovo’nun eserlerine hayranlık duyduğu bir yazar olarak ben (o değildi) aptal), örneğin Berlusconi ve Olgettines’e saldıran solcu ahlakçılığa karşı savaşmak (o zamanlar sağdaki geleneksel aile takıntısı yoktu)”. Ardından gazeteciye fikirlerine yönelik eleştiriler: “(…) La Verità’ya geçti ve zamanla bilim karşıtı, Batı karşıtı, Putin yanlısı, aşısız, eşcinsel karşıtı, anti-bilim karşıtı her aileyi kucakladı. -her bireysel liberalizm tezi”, diye devam ediyor Parente.

Size küçük bir hikaye anlatmak istiyorum. Adı Er Borgonovo’yu Kurtar. Yaklaşık on beş yıl önce, ben Libero ile işbirliği yaparken başladı. Kültür editörleri arasında Francesco Borgonovo da vardı. Arkadaş olduk, dışarı çıkıp içki içtik, ta ki o bana eşcinselliğini ve aynı zamanda… pic.twitter.com/BKb5dTbxZZ

— Massimiliano Ebeveyni (@parentetweet) 21 Nisan 2023
Sosyal medyadaki yorumlar ve La Russa’nın savunması

Tweet, kullanıcıları şaşırttı, sempati ve öfke yorumlarına yol açtı. Bunların arasında Senato başkanınınki de var. Ignatius LaRussa: “Hayatının hesabını kimseye vermek zorunda olmayan Francesco Borgonovo’ya yapılan kalitesiz darbe girişimiyle hiç ilgilenmiyorum. Kardeşçe kucaklıyorum ve ona içten saygı duyuyorum”.

Kimseye hayatı için hesap vermek zorunda olmayan Francesco Borgonovo’ya yapılan alçakça darbe girişimiyle hiç ilgilenmiyorum. Francesco’ya, kardeşçe kucaklayışım ve içten saygım.

— Ignazio La Russa (@Ignazio_LaRussa) 21 Nisan 2023
“Görüşlerim her halükarda hep aynı kalıyor, neden değiştirilmeleri veya geçersiz kılınmaları gerektiğini anlamıyorum. Ve bunlar ne ırkçı, ne Nazi, ne de homofobik: Bunları inceleme zahmetine giren herkes bunu kolayca görebilir. o” diyorAdnkronos Borgonova.