Bruno Astorre öldü, Pd senatörü Palazzo Cenci’de kendi canına kıydı. Meslektaşlar: “Şok oldum ve derinden üzüldüm”

Sezai55

New member
Demokrat Parti Senatörü Bruno Astorre öldü: Senato ofislerinden birindeyken kendi canına kıydı. 11 Mart 1963’te doğdu, birkaç gün sonra 60 yaşına girecekti. Ölüm, dem üssü Palazzo Cenci’deyken meydana geldi. Senatörün meslektaşları ve Pd grubu çalışanları şaşkın.

Roma savcılığı, bu vakalarda olduğu gibi intihara azmettirme suçu varsayımıyla gerekli soruşturmaların yapılması için gerekli işlem olarak dosya açtı. Adli tıp bina içinde incelemeler yapıyor. Palazzo Cenci’nin kapısı kapalı kalıyor, önünde iki jandarma var.

Lazio Demokrat Partisi’nin yorulmak bilmeyen sekreteri ve senatör Bruno Astorre kimdi?

kaydeden Marina de Ghantuz Cubbe

03 Mart 2023

Senato Başkanı, Ignatius LaRussa “büyük bir dehşet” dile getirdi ve Senato bayraklarının yarıya indirilmesi çağrısında bulundu.

Milletvekili Palazzo Cenci’nin önüne ilk gelenler arasında Nicola Zingaretti. “Kötü haberler var,” diyor Saygıdeğer basitçe. Giden Lazio valisi, Bölgedeki eski dem sekreteri, uzun süredir Lazio Demokrat Partisi senatörü ve lideri Bruno Astorre’nin desteğine güveniyordu ve şimdi onun ölümünün yasını tutuyor.

Haber hızla kurumları dolaştı, hatta Kongre Binası’na bile ulaştı: “Senatör Bruno Astorre’nin ölüm haberi beni şok etti – diyor belediye başkanı. Robert Gualtieri – bölgemize çok şey katmış zeki ve cömert bir kişi. Sevdiklerinin ve onu seven tüm demokratik toplumun acısına sarılıyorum”.

Senatör Bruno Astorre’nin ortadan kaybolduğu haberiyle şok oldu. Bölgemize çok şey katan zeki ve cömert bir kişi. Sevdiklerinin ve onu seven tüm demokratik toplumun acısına tutunuyorum.

— Roberto Gualtieri (@gualtierieurope) 3 Mart 2023
Palazzo Madama’nın genel sekreteri, Senato’daki Eyalet Polisi müfettişliği başkanı eşliğinde içeri girdi.

Demokrat Parti sekreteri, “Trajik haber bizi şok etti ve derinden üzdü. Tüm demokrat camia, eşi ve ailesi, arkadaşları ve tüm meslektaşlarının etrafında toplandı”, diyor, Elly Schlein.

Ardından İtalya’nın Kardeşleri, Lega ve Forza Italia, 5 Yıldız Hareketi, Üçüncü Kutup ve Sol’dan meslektaşlarımızın taziyeleri geldi. Ancak sendikacıların ve Astorre’nin Lazio’da yetiştirdiği tüm yerel politikacıların anıları da var.

(halletmek)

Böylece Demokrat Parti’ye dönen eski senatör Monica Cirinna: “Senatör arkadaşım, tutkulu, siyasete ve Lazio’muza aşık Bruno Astorre’nin vefatı karşısında dilim tutuldu. Bazen farklı pozisyonlarda bulunsak da, o her zaman samimi ve sadıktı. karısı ve ailesi “.

“Bruno Astorre’nin trajik ölüm haberi beni hayrete düşürdü. Böyle bir dram karşısında kelimeler bulamıyorum. Sessizlik var. Dua var. Sevdiklerini kucaklıyorum” diye yazıyor. Enrico Letta sosyal ağlarda.

Bruno Astorre’nin ölümüyle ilgili trajik haber hâlâ şaşkınlığımı koruyor. Böyle bir drama karşısında kelimeler bulamıyorum. Sessizlik var. Dua var. Sevdiklerine sarılır.

—Enrico Letta (@EnricoLetta) 3 Mart 2023
Birkaç saat sonra sosyal medyadaki yorumlar birbirini takip ediyor. “Merhaba Bruno. Profesyonel bir politikacıydın, bununla gurur duyuyorsun. İnsan ilişkilerinde ‘gülümsüyordun ve gülümsemeyi biliyordun’. Sen gerçek bir erkektin, en hararetli çatışmalarda bile. Üzgünüm hiçbir şey anlamadım Trajediden önce. Sizin için bir dua. Huzur içinde yat, bin savaşın arkadaşı, huzur içinde yat” IV’ün lideri Twitter’da yazdı matthew renzi.

Merhaba Bruno. Profesyonel bir politikacıydın, bununla gurur duyuyordun. “Gülümsedin ve nasıl gülümseyeceğini biliyordun.” En hararetli çatışmalarda bile gerçek bir adamdın. Üzgünüm, trajediden önce anlayamadım. Senin için bir dua. Huzur içinde yat bin savaşın dostu pic.twitter.com/xEyC4rhR58

— Matthew Renzi (@matteorenzi) 3 Mart 2023
“En acıklı, en yalnız, en acılı ve en tedirgin edici şekilde aramızdan ayrıldı. Bruno Astorre, Roma ve Lazio’da son dakikaya kadar partinin önemli bir lideriydi. Hatta birçok açıdan kararlı diyebilirim” diyor. Facebook’ta uzun bir gönderi Goffredo Bettini Pd’nin. “Senatör, bölge sekreteri, köklü ve etkili kişilik – özellikle Roma eyaletinde ve birçok yönetici ve belediye başkanı için çok sağlam bir referans noktası” diye ekliyor. “Kendisinde bir yetersizlik hissi vardı – devam ediyor -. Bir tür gizli depresyon hissetti. O aşamayı aştı. yaşamaya, üretmeye, eziyet etmeye devam. Vücuttaki deri gibi iyileşmezler. Sakinleşmezler.”

“Samimi ve derin bir duyguyla, üstlendiği birçok prestijli kurumsal rolde yerel ihtiyaçların dikkatli bir tercümanı olmayı her zaman bilen, son derece kararlı bir politikacı olan arkadaşım ve senatör Bruno Astorre’nin dramatik ölümünün yasını tutuyorum” dedi. İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi.

“Bruno Astorre’nin ölüm haberi sizi suskun bırakan bir acı. İlişkimiz, siyasete bağlı, sert olanlar da dahil olmak üzere çatışmalardan yoksun olmadı, ancak karşılıklı sempati hiçbir zaman başarısız olmadı. Düşüncelerim ve başsağlığı dileklerim aileye ve bütüne gidiyor. Pd”, Action’ın liderini Twitter’da yazıyor, Charles Takvimi.

Bruno Astorre’nin ölüm haberi, sizi suskun bırakan bir acıdır. İlişkimizde, siyasetle bağlantılı sert çatışmalar da dahil olmak üzere, çatışmalar hiç eksik olmadı, ancak karşılıklı sempati asla başarısız olmadı. Düşüncelerim ve taziyelerim ailesine ve tüm Demokrat Parti’ye gidiyor.

— Carlo Calenda (@CarloCalenda) 3 Mart 2023
Twitter’da “Şok oldum. Kısa bir süre önce beni telefonla aradı ve hiçbir şey bu sonsözün habercisi olmadı. Aklıma bir soru takıldı: Ona yardım etmek için bir şeyler yapabilir miyiz? Bruno, dünya sana ışık olsun” diye yazıyor Twitter’da Alessio D’Amato.

Senatör Bruno Astorre’nin trajik ölümü beni şok etti. Kısa bir süre önce beni telefonla aramıştı ve hiçbir şey bu sonsözün habercisi değildi. Aklıma bir soru takılıyor ona yardım etmek için bir şeyler yapabilir miyiz? Dünya sana ışık olsun Bruno.

— Alessio D’Amato (@AlessioDamato_) 3 Mart 2023
Tarım, Gıda Egemenliği ve Orman Bakanı, “Senatör Bruno Astorre’nin vefatından dolayı derin acı ve büyük üzüntü. Lazio bölgesinin son yıllardaki en derin taleplerini yorumlayan bir dost ve sadık bir siyasi rakip” dedi. Francesco Lollobrigida.

“Tutkulu bir insan aramızdan ayrılıyor. 5 Yıldız Hareketi Odası grubu adına ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve başsağlığı diliyorum” diyor. Francesco SilvestriM5S Odasında grup lideri.

“Merhaba Bruno, hayatımın arkadaşı. Bize siyaseti sevmeyi, toprağı sevmeyi, insanları sevmeyi öğrettin. Her gün gülen gözlerle bizi neşeyle karşıladın ve biz seni hep böyle hatırlayacağız”. Dario Franceschini Twitter’dan.

Merhaba Bruno, ömür boyu dostum. Bize siyaseti sevmenin, toprağını sevmenin, insanları sevmenin ne demek olduğunu öğrettin. Bizi her gün gülen gözlerde neşeyle karşıladınız ve biz sizi hep böyle hatırlayacağız. pic.twitter.com/A4lnVDslDQ

— Dario Franceschini (@dariofrance) 3 Mart 2023