Dünyanın birinci Xbox için tasarlanmış monitörü duyuruldu

Muskious

New member
Microsoft’un Xbox konsollarında aksesuarların en güzel oyuncu deneyimini sunabilmesi hedefiyle belirlediği standartları barındıran Designed for Xbox programı artık oyuncu monitörlerini de kapsıyor.

Philips Momentum özellikleri ve fiyatı

Designed for Xbox
programı bundan daha sonra oyuncu monitörlerini de kapsayacak biçimde genişletildi. Daha epeyce Xbox Series konsolları özelinde eklenen kriterler HDMI 2.1 üzerinden 120Hz tazeleme suratı dayanağı, HDR ve değişken odak dayanağı halinde belirlendi.

Ayrıyeten Bkz. “Apple’a ilişkin yeni MacBook dizaynları çalındı”

Philips Momentum bu kriterleri karşılayan birinci oyuncu monitörü olma özelliğine sahip. Acer ve Asus da kendi monitörlerini duyurdu fakat Philips Momentum birinci piyasaya çıkacak. Designed for Xbox etiketini taşıyacak olan monitör 55 inç boyuta sahip.

4K çözünürlük sunan Philips Momentum (559M1RYV) oyuncu monitörü RGB aydınlatmasıyla da ortamı değiştiriyor. Xbox Game modu kaliteyi en üst düzeye çekerken DisplayHDR1000 standardı ile de en üst parlaklık düzeyine çıkabiliyor. Alt kısma Bowers & Wilkins imzalı şık bir ses sistemi de entegre edilen Philips Momentum (559M1RYV) modeli 1600$ düzeyinden satışa sunulacak.