Eski belediye başkanı adayı Luca Bernardo Forza Italia'ya katıldı. Tajani: “Milano için iyi haber”

Sezai55

New member
Forza Italia'nın başbakan yardımcısı ve sekreteri Antonio TajaniMilano belediye başkanlığına eski merkez sağ adayın partisine katıldığını duyurdu Luca Bernardo. “Ben – Milano'daki bir etkinliğin oturum aralarında Tajani dedi – onun için belediye başkanı olarak kampanya yürüttüm, o bir sivil toplum adayıydı, bağımsızdı, birlikte çok çalıştıktan sonra sanırım sivil dünyaya ne kadar önem verdiğimizi anladı. Bir sonraki Avrupa seçimlerinde Halk Partisi'ne oy verme çağrıma birçok vatandaşın olumlu yanıt vermesi bir tesadüf, dolayısıyla Forza Italia ve vatandaşlardan birinin de Kent Konseyi'ndeki grubumuz olması iyi bir haber. Milan güçleniyor.”

Fatebenefratelli'nin pediatri bölümü başkanı Bernardo, 2021 belediye seçimlerinde Beppe Sala'ya meydan okumak üzere seçildi: Kazanamadı ancak vatandaşlık listesiyle belediye meclisine girdi.

Ve bir notta Alessandro SorteLombard milletvekili ve Azzurri sekreteri şunları ekliyor: “Lombardiya'daki Forza Italia ailesi hâlâ büyüyor: partimiz, son seçimlerde merkez sağın belediye başkanı adayı olan meclis üyesi Luca Bernardo'nun katılımıyla Milano belediye meclisindeki varlığını güçlendiriyor Onun seçiminden onur duyuyoruz: Onun becerileri ve yurttaşlık deneyimi, partimizin belediye meclisinde ve bölgelerdeki eylemlerini ilerletmede çok değerli olacak. Önümüzdeki günlerde partimizin giderek daha fazla önem kazandığı diğer haberleri ve üyelikleri açıklayacağız. ılımlı, liberal, Avrupa yanlısı dünyanın referans noktası”.

“Luca Bernardo'nun Forza Italia'ya girişi hepimiz için çok önemli bir adım. Kariyeri boyunca kamu yararına olan bağlılığında her zaman somutluk, dürüstlük ve büyük ciddiyet sergileyen bir adam. O, büyük derinliklere sahip bir profildir. kesinlikle tüm partiye katma değer sağlayacak bir deneyim zenginliğini beraberinde getiriyor.” Bunu Bölge ve Yeşil Sistemlerden sorumlu Lombard meclis üyesi söylüyor: Gianluca Comazzi. Comazzi, “Onun varlığının Forza Italia'nın daha da güçlenmesine ve temel değerlerinin ileriye taşınmasına katkıda bulunacağından eminiz” dedi.