Fenerbahçe’nin gündemindeydi! Chelsea’ye dava mı açıyor?

İzmirliEfe

New member
DIŞ HABER-AJANSSPOR

Transferde ismi Fenerbahçe ile de anılan Fransız golcü Olivier Giroud, Chelsea’nin kendisiyle 1 yıl kontrat uzatması hakkında açıklamalar yaptı. İtalyan devi Milan’a transfer olmaya sıcak bakan Giroud, Chelsea ile yaşadığı süreci FIFA’ya taşıyacağı yolundaki haberlere cevap verdi. Ayrıntılar haberde…

Giroud ile Chelsea içinde zoraki imza

Bu yaz devrinde Premier Lig takımı Chelsea’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Giroud, mevcut ekibiyle yola devam edecek. Bu beraberliğin zoraki olduğu ve Fransız yıldızın gönülsüz olduğu gündemde.

“Milan, Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri ama…”

Giroud, ülkesinin basınına yaptığı açıklamada, “Milan, Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri fakat geleceğim hakkında konuşamayacağım için üzgünüm. Chelsea, opsiyonu devreye soktu ve deklare etti. Kulüpteki geleceğim hakkında konuşmayacağım zira tam manasıyla EURO 2020’ye odaklanmış durumdayım” sözlerini kullandı.

“Kante bizim maskotumuz gibi”

N’Golo Kante ile ilgili yorumu sorulan Giroud, “Onun ne kadar alçakgönüllü olduğunu biliyoruz. olağanüstü biri ve ekipte olması şahane. Bir nevi bizim maskotumuz üzere. Tüm övgüleri hak ediyor. Durumunda en uygun değil lakin bence dünya çapında referans gösterilebilecek bir oyuncu” dedi.

Benzema’ya karşılık verdi

Fransa Ulusal Takımı’nın hamle çizgisindeki rekabet hakkında da konuşan Giroud kendisi hakkında, “Bir Formula 1 aracını go-kart aracıyla karşılaştıramazsınız” diyen Karim Benzema’ya da şu karşılığı verdi:

“Karim Benzema’nın dönüşü ve meydan okuması bence olağan. Beni destekleyenler ve tanıyanlar, turnuvaya büyük bir alçakgönüllülükle gideceğimi bilir. Sert sözlerim ya da bu türlü tabir edeceğim bir hissim yok. Huzur ortasındayım ve her anın tadını çıkarıyorum. Giroud ile bu mevzuyu tartışma fırsatımız da olmadı. EURO 2020’yi kazanırsak onu go-kart pistine davet edeceğim.”

“Saplantılarım yok”

Öte yandan EURO 2020’de nasıl bir rol üstleneceği konusunda teknik yönetici Didier Deschamps ile görüşme yapmadığını anlatan Giroud, “İyi hazırlanmak fazlaca değerli. Fizikî olarak kendimi güzel hissediyorum. Maç kondisyonu haricinde arkadaşlarımdan fazlaca geri kalmış durumda değilim. Hala uygun olduğuma inanıyorum. Bana verilen talihi en güzel biçimde kullanmaya hazırım. Hayatta sonlar da koymuyorum. Çalışkan, hırslı ve muvaffakiyete aç biriyim. Öz veriliyim ve saplantılarım yok” diyerek kelamlarını tamamladı.