Frensiz Marsilio, Conte ve Schlein'i kutluyor ve saldırıyor

Sezai55

New member
L'AQUILA – Sonunda Roma lehçesiyle konuşabiliyor: “Neredeyse kendini önemli hissettin…”. İşte buradasın Marcus Marsilio, L'Aquila'da yeni fethedilen Bölge binasında zafer kazandı. Sağ kanadın kalesi güvende: Abruzzo, FdI bayrağını indirmiyor. Siyasi eğitim aldığı ve otuz yıl önce tanıştığı Colle Oppio çevresinde “Uzun” olarak bilinen Prenestino'nun eski senatörü, “Uzun atış geniş atıştan üstündür” diye söze başlıyor Giorgia Meloni. Abruzzo festivali için o da Roma'dan geliyor Fabio RampelliColle Oppio'nun animatörü olan Gabbiano lideri, şu anda Meloni ile anlaşmazlığa düşse bile. “Kardeşler” rahat bir nefes aldı. Ve şimdi duygu şu: esir almayın.

Marsilio hızlı davranan bir adam. Yani kimse ton beklemiyordu ingiliz, diziden: “Herkesin başkanı olacağım vs”. Ve aslında basın toplantısı agresif patlamalar ve suçlamalar arasında kayıp gidiyor. Saldırılar Elly Schlein Ve Giuseppe Conte, “İki aydır Abruzzo'da dolaşıyorlar. Ama ne Sardunya rüzgarı”. Marsilio, Schlein'in, “oyunu tamamen kaybettiğini, bir amca olarak tüm eski ihtişamları topluca yıktığını” söylüyor. Bersani büyükbabaya VendolaBaşka kimi mezardan çıkarabileceklerini bilmiyorum…”

Gerçekte, her şeyden önce sağ, bir sürü bakan ve müsteşarın şaşırtıcı vaatlerle bölgenin her köşesine sızdı. Ancak yeniden seçilen vali, “bakanlar bir fark yaratmadı: bir buçuk yıldır buraya geliyorlar” diyor.

Marsilio'nun Abruzzo'daki zaferi L'Aquila'da belirlendi: D'Amico'ya karşı avantajın %75'inden fazlası yalnızca bir eyaletten geliyor

Politika editör ekibi tarafından düzenlendi

11 Mart 2024

Beyaz balıkçı yaka kazak giyen Marsilio artık büyük bir yenilgiden asla korkmadığını söylüyor. Ama mutlu çünkü “Abruzzo hükümet adına iyi iş çıkardı”. Ve arkadaşım Meloni'ye. “Abruzzo'nun ulusal bir rozet olacağını hemen biliyordum”, kısacası hedefte bir bölge. “Merkez sağın kazandığı tam bir derbiydi”. Sonuçta Meloni burada, L'Aquila'da görünmüyor ama buna da gerek yok, onun siyasi zaferi tamamen onun. Başbakan sosyal medyadan mesaj gönderiyor: “Bir alanın ne kadar büyük olduğu önemli değil, önemli olan o alanın ne kadar uyumlu olduğudur.”

Marsilio'nun Abruzzo, Meloni'deki zaferi: “Sahanın ne kadar geniş olduğu değil, ne kadar uyumlu olduğu önemli”

Vali dün akşam yemeğinden sonra kendisinden haber aldı: “Çıkış sandıklarını beklerken hepimizin yaşadığı o kaygı anını yaşadı”, bugün gecenin geçtiğini söylüyor. “Ama ona şunu söyledim: sakince yatağına git”. Bugün onu da aradı Giuseppe Conteiltifat etmek (meydan okuyan kişi gibi) Luciano D'Amico). Sonuçta Abruzzo'da Sardunya etkisi olmadı ama Marsilio sağın Cagliari'den dersini aldığını açıkça belirtiyor: “Tartışmaya gerek yok.” Parti sona erdiğinde, banliyö valisi Brüksel'e uçacak ve Pazar günü başkanı olduğu Avrupalı muhafazakarlardan oluşan Ecr grubunun Bölgeler Komitesi'ni görecek. Ardından dört gün yurt dışında tatil. Kendisi, “uzun vadeli şansının” İtalya'nın her yerinde “ahlak” yaratacağını garanti ediyor. En azından sağda.