Gianfranco Fini yargılanıyor: “Montecarlo evinde Tullianiler tarafından aldatıldı ve yaralandı”

Sezai55

New member
“Beni aldatma kastı birkaç kez kendini gösterdi. Bu davaya, Elizabeth Tulliani ve yanlış ifadeler için Amedeo Labocetta. Bütün bunlar, o günlerde çok iyi bilinen bir siyasi kırgınlık içindi. 2010’da Başkan Berlusconi ile PDL’nin bölünmesiyle çatışmanın yaşandığı yıl, akkor bir iklim belirlendi. Ve yeni bir siyasi ittifak oluşturma sorumluluğuna sahip olduğum için, birçok kişinin gözünde vurulması gereken bir hedeftim”.

gerçeği bu mu Gianfranco Fini. Eski Meclis Başkanı mahkeme salonunda yargıçlara göre “slotların kralı” ile “yakın bir anlayış” olduğu konusunda yanıt verdi. Francesco Coralloİtalyan Devletine 85 milyon avro vergi ödememekle suçlanıyor, kendilerinin de yer aldığı iddia edilen karmaşık bir sistem aracılığıyla geri dönüştürülüyor Elisabetta, Giancarlo ve Sergio TullianiMontecarlo’daki ünlü evi satan, Fini’nin kayınbiraderi tarafından Corallo parasıyla satın alınan ve daha sonra bir parayla satılan Ulusal İttifak’ın o zamanki liderinin sırasıyla eşi, kayınbiraderi ve kayınpederi. önemli sermaye kazancı.

Fini, Corallo’ya yakınlığıyla ilgili şüpheleri reddetti: “Ağustos 2004’te, Amedeo Labocetta’nın (Özgürlük Halkı ed.’nin eski milletvekili) beni davet ettiği Saint Martin’de Francesco Corallo ile tanıştım. Ondan önce onunla ara sıra siyasi olaylar için görüştüm, asla kurumsal ortamlarda veya ticari amaçları için” dedi mahkeme salonunda

Sonra Montecarlo’daki evden, Princesse Charlotte Bulvarı’ndaki ünlü apartmandan, Kontes Colleoni tarafından Ulusal İttifak’a bağışlanan ve sonra Tullianis’in eline geçen evden bahsetti.

“Acı verici bir hikaye. Giancarlo Tulliani ve kız kardeşi tarafından kandırıldım. Tulliani, An’ın Montecarlo’da bir dairesi olup olmadığını sordu ve onu satışa çıkarmam için ısrar ettiler. Bir şirketin satın almakla ilgilendiğini söyledi. Tulliani’nin karakterinin kim olduğunu bilene kadar, onu biriyle temasa geçirmekte yakışıksız bir şey görmedim, bu yüzden onu Rai ile ve ardından vatandaşlık istediği için Montecarlo’daki büyükelçi ile temasa geçirdim”, Rai’nin eski dış ilişkiler başkanı tarafından mahkeme salonunda beyan edilenlere atıfta bulunarak açıkladı, Guido SamanıRai’nin Tulliani’nin yapması gereken bazı prodüksiyonları satın alması için Fini tarafından baskı gördüğünü söyledi.

Yargılamanın başkahramanları arasında, Corallo’nun kumar imtiyazlarının yenilenmesini arzuladığı dönemde Gianfranco Fini’nin şeffaf olmayan ilişkileri hakkında ifade veren eski PDL milletvekili Amedeo Laboccetta da bulunuyor. Slot makinesi pazarının %40’ı.

“Karım Elisabetta benden istediği için Corallo ve Laboccetta kızımın doğum gününde hazır bulundular. Aralık 2008’di,” dedi, ancak Laboccetta’nın siyasi nefret nedeniyle Fini’yi sürece dahil ederek yalan söylemiş olacağını söyledi.