İstikrardan yanayım dedi, imzayı attı

İzmirliEfe

New member
Yeni dönemde Avrupa’ya gitmeyi garantileyen ve kuvvetli bir takım kurmak isteyen Sivasspor, Teknik Yönetici İstek Çalımbay ile 1 yıllık yeni kontrat imzaladı. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleşen imza merasimine Sivas Valisi Salih Ayhan, Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, 2. Lider Erdal Sarılar ve idare şurası üyeleri katıldı.

ÇALIMBAY’I AJANSSPOR DUYURMUŞTU

Mecnun Otyakmaz: “1 yıl daha devam ediyoruz fakat…”

İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, “Kulübümüzü kıymetli başarılara taşıyan İstek hocamızla 1 yıllık daha mukavele imzalıyoruz. Geçtiğimiz dönem yapılan imza merasiminde kaç yıllık mukavele olduğu sorulduğunda; ‘Biz, 1’er yıl devam ediyoruz lakin uzun yıllar devam etmeyi dilek ediyoruz’ demiştik. bir daha 1 yıllık ancak uzun vadeli olacağını düşündüğümüz kontratımıza imza atıyoruz. İmza merasiminden daha sonra ağır bir transfer çalışmasına başlayıp gereksinim olan yerlere transferlerimizi gerçekleştireceğiz.

Transfer açıklaması

Her ne kadar imzaları atmasak da hocam ve takımımız 1 haftadır İstanbul’daki ofisimizde transfer çalışmalarına devam ediyordu. İnşallah ortaya çıkacak liste ile biz de elimizden gelen fedakarlığı yaparak dilek ettiğimiz başarılara taşlayacak, ülkemizi ve kentimizi en düzgün biçimde temsil edecek transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Hocama teşekkür ediyorum. Transfer görüşmelerinde elinden gelen fedakarlığı yaptı. Artık çalışma ve transfer vakti. Ülkemizi en güzel biçimde temsil etme vakti. tekrar iyi olsun” diye konuştu.

İstek Çalımbay: “Hep istikrardan yanayım”

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ise Sivas’ın kendisinde başka bir yeri olduğunu belirterek, “Kendi memleketim burası ve bundan dolayı hayli memnunum. bir evvel 2.5-3 sene burada bir daha çalışmıştım. Ezalar gördük fakat hiç bir vakit pes etmedik. Çok hoş yıllarımız ve epey hoş maçlarımız geçti ve hoş bir biçimde ligi bitirdik. Benim için Sivas epey kıymetlidir zira doğduğum, büyüdüğüm bir yer. Stadyumda hayli anılarım var, toprak alandayken dahi. Burada büyüdüm ve futbolu burada hayli sevdim. çabucak sonrasında İstanbul’a gittim ve akabinde Beşiktaş maceram başladı. Ben daima istikrardan yanayım. Futbolculuk ve antrenörlük ömrümde istikrarlı bir biçimde gitmek için her şeyi yaptım. Burada fazlaca sorumluluk taşıyorum. Her şeyim burada. Bunun için benim burada epeyce başarılı olmam gerekiyor. Ben buradan ayrılana kadar her dönemden alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyordu. Vakit zaman ıstıraplar yaşıyoruz, vakit zaman da hayli hoş günler yaşıyoruz ancak futbolun ortasında bunlar olan şeyler. hiç bir vakit pes etmiyoruz” dedi.

“Ligi bırakmadık”

Tecrübeli çalıştırıcı son olarak da bu sene fazlaca daha düzgün işler yapacağını söylemiş oldu. Çalımbay, “Biz geçen dönem fazlaca güzel gidiyorduk. Pandemi süreci olana kadar. Çocukların maça gelmesi, taraftarın coşkusuyla birlikte kusursuz bir hava yakalamıştık. Kendi alanımızda hiç yenilgimiz yoktu. Ne vakit pandemi olayı başlayınca bu biçimde izleyiciden uzak kaldık. Ancak bir daha de ligi bırakmadık. Bu dönemde pandemiden etkilenen grupların başında geliyoruz lakin hiç bir vakit kopmadık. Sahiden hayli berbat günlerimiz oldu. Kasvet yaşadığımızda bize tenkit de gelebilir bu olağan ancak biz bir daha çalışıyorduk. çabucak sonrasında ligin 2. yarısı başladığında oyuncularımızla konuştuk. Daima birlikte birlik ve birliktelik içerisinde çalışarak hayli hoş günler yaşattık.

19 maç yenilmedik

19 maç namağlup biçimde ligi bitirdik. Bu kolay bir şey değil. Ligin sonlarına gerçek bu biçimde bir şeyi yakalamak fazlaca zordur. Biz onu da yakaladık. Avrupa kupalarına da gittik. Çok güçlü maçlarımızı fazlaca düzgün biçimde kazandık. Kulübümüzü de âlâ bir yere getirdik. Futbolcu arkadaşlarıma hayli teşekkür ediyorum. Bugün de idaremizle konuştuk, anlaştık. Hem bana, hem teknik grubuma, hem atlet arkadaşlarıma birebir vakitte topluluğumuza güzel olsun. Ben burada olduğum sürece elimden gelen uğraşı göstereceğim. Sivas’ın yeri bende fazlaca öteki ve sorumluluğum hayli büyük. En güzelini yapmak için ne gerekiyorsa yapıyorum.

Bizden öbür Villarreal’e 3 gol atan yok

Önümüzdeki Avrupa kupaları fazlaca kıymetli. Benim bu sene hakikaten epeyce üzüldüğüm şey, Avrupa kupalarında o kümeden çıkamamak oldu. Biz o kümeden katiyen çıkardık. Rahatça çıkardık birebir vakitte. Baktığınız vakit Villarreal’e 3 gol atan yok üzere. Daha da güzel bitirebilirdik Avrupa maçlarını fakat pandemi ve benim gelemediğim 1-2 tane maç oldu. Bunu telafi etmek için Avrupa kupalarında ne gerekiyorsa bu sene yapacağız” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde resmi kontrat imzalandı.