Katliam kurbanlarının aile üyeleri Signorelli'nin Bologna istasyonuna atanması: “Bu iyiye işaret değil”

Sezai55

New member
“Paolo Signorelli'nin torununun dedesiyle aynı olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz, bu denklem kurulamaz. Ancak sözcü olarak seçilen kişi güvenilir bir kişidir ve bu hikaye Lazio Bölgesi sözcüsü Marcello De Angelis'in hikayesini oldukça anımsatmaktadır. Bizim açımızdan, her zaman bu döngüden balıklama geçmemiz hiç de iyiye işaret değil ve açıkçası bizi çok şaşırtıyor.” 2 Ağustos 1980'deki Bologna istasyonu katliamı kurbanlarının aile derneğinin başkanı Paolo Bolognesi, bu konuda bir açıklama yapmadı. Tarım bakanı Francesco Lollobrigida'nın, profesörün adaşı olan yeğeni Paolo Signorelli Jr'ı, sözcüsünün sıklıkla “neo-faşist terörizmin ideologu” olarak tanımladığı şekilde seçmesini hiç takdir etmiyorum.

Bolognesi'nin büyükanne ve büyükbabaların hatalarını torunlara yükleme niyeti yok, ancak Giorgia Meloni'ye sadık olanların seçimlerinin her zaman çok net bir şekilde tanımlanmış bir çerçeveye düştüğü gözlemi öyle ki, Signorelli'nin torunu büyükbabayı “bir kişi” olarak tanımladı. yalnızca onu gerçekten tanıyanların anlayabileceği bir enginlik.” Bolognesi'ye göre her zaman eksik olan şey, yürütme organının ve Fratelli d'Italia yandaşlarının katliam terörizmi sayfasından uzaklaşmasıdır.

“Giorgia Meloni'nin Bologna katliamının faşist olduğunu söylememekte ısrar eden neredeyse tek kişi olduğunu aklımızda tutarsak, bu seçim kafa karıştırıcı oluyor – diyor Bolognesi – Lazio Bölgesi'nin eski iletişim yöneticisinin şunu söylediğini düşündüğünüzde: ” Mambro'nun, Fioravanti'nin ve Ciavardini'nin 2 Ağustos katliamıyla hiçbir ilgisinin olmadığını kesin olarak biliyorum” derken, bunları bir araya getirmek büyük bir acı veriyor. Bu kınanacak bir durum çünkü faşizmin bir kaza olduğu anlaşılıyor. Geçmişini kana bulayan, siyasi yapısını değiştiren katliamlarla alakası olmayan ülkemizin yolu bu durumda… Bu durumda kendimizi kurnaz bir sözcüyle karşı karşıya bulabiliriz ama şu ana kadar yaşadığımız örnekler o adama ait değil. ”

Bolognesi ve mağdurlar derneği, katliamla ilgili uzun yıllar süren yargılamalar sonucunda ortaya çıkan, ancak çoğu zaman revizyonizmden korunması gereken hukuki gerçeği her zaman savundu. Ve küçültme, söndürme, sınıflandırmayı kaldırma eğilimiyle. “Sardunya'da seçimler olduğunda, Giorgia Meloni faşizm ve anti-faşizm tartışmalarıyla alay etti; bunun benim için kötü bir sinyal olduğu konusunda ısrar ediyorum,” diye açıklıyor Bolognesi – Bana öyle geliyor ki tekrarlama zorunluluğu var ve bunun için de Devletin güvenilir insanları oradadır. Teröristler teröristtir, herhangi bir tartışmaya girmeden önce bu konuda anlaşmamız gerekiyor. Sonra bir çizgi çekip yolumuza devam ederiz elbette ama farkındalık esastır. Parlamenter olduğum dönemde, Kızıl Tugaylar'ın suç eylemlerine sempati duyanları sözcü olarak seçmedim çünkü terörizmin yanlış olduğuna derinden ve içtenlikle inanıyorum. Nokta”.