Konuttaki istekli eğitmenler için veli kitapları yazıldı

Sezai55

New member
Bütün dünyada 4C maharetleri (4C skill) olarak tanımlanan eleştirel düşünme, yaratıcılık, irtibat ve iş birliği maharetleri; 21. yüzyıl maharetleri olarak kabul ediliyor.

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji tarafınca hazırlanan veli kitapları, bu temel hayat maharetlerini geliştirmek için velilere rehber oluyor. Türkiye’de alanının birinci ve tek örneği olan ve uzmanların hazırladığı yayınlar, teori ve pratiği buluşturarak kılavuzluk ediyor.

“6-7 Yaş Maharet Geliştirme, 8-9 Yaş Marifet Geliştirme, 10-11 Yaş Maharet Geliştirme ve 12-13 Yaş Marifet Geliştirme 4Cs (4C skill)” veli kitaplarının yanı sıra, “Duygularımı Aklımla Buluşturuyorum”, “Geleceğin Çocuklarına İlham Veren Projeler” ve “Mutlu Çocuklar Keyifli Ailelerde Yetişir” isimli kitaplar, ilgili yaş kümelerine göre her bir veliye ulaştırılıyor.

VELİ KİTAPLARI, UZAKTAN EĞİTİMİN TAMAMLAYICI ÖGESİ

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren, “Bilgi ve bağlantı çağına uygun vizyonumuz ve eğitim dalının dijital dönüşüm sürecine öncülük eden çalışmalarımızla, tüm zorluk ve dezavantajları geride bıraktık. Uzaktan eğitime de hibrit eğitime de süratle adapte olduk. Eğitimi konutlarından sürdüren öğrenciler üzerinde velilerimizin emeği epeyce büyük. Veli kitaplarımız, bu sürecin tamamlayıcı ögelerinden yalnızca biri.

Proje temelli eğitim anlayışımızın vizyonu, sürdürülebilirlik şuurunu de kapsıyor. Ayrıyeten, akademik muvaffakiyetin yanında, çocuklarımızın keyifli bireyler olmasını sağlamak için de çalışıyoruz. Bu niçinle, uzmanların ‘Mutlu çocuk, memnun ailede yetişir’ anlayışı, veli kitaplarına da istikamet vermiştir. Araştıran, sorgulayan, öğrenmekten keyif alan memnun çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.