Kurtuluş Günü Salvini, La Russa’dan ayrılıyor

Sezai55

New member
Bir yandan Lega ve Fi kendilerini uzaklaştırıyor. Diğer taraftan, başka bir açıdan Ignatius LaRussa 25 Nisan’da yaptığı açıklamaların ve “anti-faşmo” kelimesinin Anayasa’da yer almamasının yol açtığı tartışmaları yatıştırmaya yönelik girişimler ve saldırılar Cumhuriyet. “Senato büfesinde ABD’den iki gazeteciyle yaptığım konuşmalar hakkındaki gerçeğin çarpıtılması beni dehşete düşürdü. Halletmek Ve Harekete geç dan bir gazetecinin yaklaştığı Cumhuriyet. Sözlerim, iki kurum tarafından derhal sadakatle bildirildi ve Merkez Sağ önergeyle ilgili Daire’de az önce sonuçlanan üniter olmayan oylamaya atıfta bulunarak kelimesi kelimesine şunlar oldu: ‘Anti-faşizm kelimesi Anayasa’da yok’, böylece kanıtlıyor senatör için sebep Lucio Malan. Anayasa’nın ilk bölümünde olumlu bir şekilde ifade edilen Direniş değerlerinde kendimi tanıdığımı da ekledim. Yani herhangi bir şeyi düzeltmesi gereken ben değilim ama ajansları okumayı bilmeyenler veya ne pahasına olursa olsun tartışmak ve gücendirmek isteyenler. Dürüstlüğümü korumak için herhangi bir uygun eylemi değerlendirmek için, meşru muhalefet dışındaki bariz şekilde yanlış ve saldırgan ifadeleri ve yorumları topluyorum”.

Salvini: “Ülkemizin kurtuluşunu kutlayacağım”

Senato başkanının açıklamaları hakkında yorum yapmıyor. Ancak bir cümleyle kendisini tartışmalardan ve La Russa’dan uzaklaştırıyor: “25 Nisan’da ülkemizin kurtuluşunu kutlayacağım”, diyor Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Matthew Salvini Milano’daki Salone del Mobile ziyaretinin oturum aralarında. Gazetecilerin “yorum yapmama izin vermeyin, ben Altyapı Bakanıyım, amacım şantiyelerin önündeki engelleri kaldırmak, iş ve güvenlik yaratmak ve yorum yapmak için para almıyorum” sorularından rahatsız olan Lig lideri, FdI temsilcisinin sözlerini ayıran çizgi. “La Russa’nın ne yapacağını bilmiyorum (kendisine saygılarını sunmak için Prag’da olacak)” Jan Palach, ed) – dedi Salvini – Ne yapacağımı biliyorum. Bir süre ailemle kalacağım ve 1 Mayıs’ta nasıl çalışırsam çalışayım, nerede olursak olalım İtalyanlar bize para ödüyor.

Tajani: “25 Nisan herkesin bayramı”

Tajani deForza Italia’nın başkan yardımcısı kısa kesiyor: “Yapılacak daha fazla tartışma olduğunu düşünmüyorum”. Ve Salvini gibi o da Senato başkanından uzaklaşıyor: “25 Nisan özgürlük bayramı, herkesin bayramı, hükümet adına bir taç bırakmak için Roma’da Fosse Ardeatine’de olacağım”.

Calenda: “Kurtuluş Günü’nü Kimse Sahip Çıkmasın”

Eylem lideri de tartışmaya katılır. Adnkronos’a, “Daha birkaç gün önce Parlamento’da oybirliğiyle kabul edilen önergeden yeniden başlayalım” diyor. Charles Takvimi – Kurtuluş ve Cumhuriyet, Anayasa aracılığıyla ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlıdır. Hiçbir siyasi parti onu sahiplenmiyor, herkes ortak hayatımızın bu sütununa saygı duyuyor” dedi.

Anpi: “La Russa’nın sözleri her zaman bölücüdür”

Ve Anpi’nin ulusal başkanı, Gianfranco Pagliarulo, saldırıyor: “Her açıklamasının her zaman inatla bölücü olduğu düşünüldüğünde, oynadığı rol için yeterliliğini tek başına değerlendiren Senato başkanı Ignazio La Russa olmalıdır”. Ve ekliyor: “Yalnızca La Russa değil, aynı zamanda başbakan kavun ve İtalya Kardeşleri’nin diğer liderleri -diye ekledi- Direniş’in temsil ettiği kırılma noktasını dikkate almayan, Cumhuriyet’i sanki ırk yasalarının sonraki bir aşamasıymış gibi tanıyan, sadece ancak bu hükmün aslında faşizmin her zaman ırkçılığın nüfuz ettiği bir dizi eylem ve davranışının doruk noktasında olduğunu hatırlamak istemeden eleştirildi: önce Slavlar, sonra sömürge dönemindeki Afrikalılar ve son olarak Yahudiler. . Bu nedenle ırkçılık, Direniş’in savaştığı faşizmin sonuçta ortaya çıkan siyasi ve askeri seçimlerini haklı çıkarmaya hizmet etti”.

Son olarak, Pagliarulo’ya göre, “sağcı hükümet ve Başbakan Giorgia Meloni, tek başına zararsız görünen ancak bir bütün olarak okunduğunda, tam olarak yanlış değerlere atıfta bulunan rahatsız edici bir vizyonu tanımlayan, tek tek kelimelerden oluşan tehlikeli bir dil kullanıyor. faşizmin: millet, İtalyanlar, kader, vatan. Bir şeye ve birine karşı söylenen ve kesinlikle birleşmeyen sözler”.