Lider Gürkan’dan 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneğine Ziyaret

KripTon

Member
MALATYA (Bültenler) – Malatya‘da sporun ve sportmenlerin her vakit yanında olan Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, Muhteşem Lig’de uğraş gösteren Yeni Malatyaspor‘un her vakit destekçisi olan taraftarlarla bir ortaya gelerek istişarelerde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren ve Lider Gürkan’ın derneklerini ziyaret etmesinden dolayı teşekkür eden 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği Lideri Enes Sekman, “Bir yılı aşkın müddettir derneğimizi kurduk ve faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kurduğumuz günden itibaren Malatyaspor’dan daha sonra desteklediğimiz tek isim Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan. İnşallah Yeni Malatyaspor’umuz makûs gidişata son verir ve bizleri daha fazla üzmez. İnşallah taraftarın küstüğü Malatyaspor’u yinedan sevdiririz” dedi.

Son maçlarda yapılan haksızlıklara karşı Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir ile birkaç kere görüşme gerçekleştirdiğini tabir eden Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, “Gençlerimizin gözlerinin parlaması, coşku içerisinde olması bizim için de geleceğe itimatla bakma noktasında gelecek açısından dertsiz bir emanet olgusunu zihnimizde oluşturuyor. Yeni Malatyaspor Malatya’mızın ortak paydasıdır. Malatyalı olan herkes Malatyaspor’u sever, Malatyaspor’un muvaffakiyetinden gururlanır, sevinç duyar yenilgisinde keder duyar. Yalnızca Malatyalılar Malatyaspor’un muvaffakiyetinde sevinmez. Malatya’dan yolu geçen herkes, Malatyalıları tanıyan herkes Malatyaspor’da Malatyalılara olan sevgisini tezahür ettirir.

Son süreç içerisinde berbat bir gidişat var. Bununla ilgili idareyle, teknik heyetle ve futbolcularla görüşmelerimizi sık sık yapıyoruz. Ayrıyeten son iki maçta kırmızı kart ve penaltılarımızın verilmemesi Malatya’nın 6 puanına mal olmuştur. Tahminen şu anda o puanlar olsa 21 puanda ve düşme sınırının ortasında değil üstte olacaktık. Bunun için bilhassa hakemlerin gösterdiği tavır ve davranışların devam etmeme noktasında ve Malatyaspor’un hak kaybının olmaması için Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir ile görüştüm. Bu tavır ve davranışların Malatyalıları üzdüğünü tabir ettim ve kendileri de ben maçları ekranlarda izledim gerçekten Malatya ve Malatyaspor haklı. Bununla ilgili federasyon lideri olarak üzerime düşen sorumluluğu ve yükümlülüğü yerine getireceğim dedi. Bundan daha sonra gönderilecek hakemlerin daha objektif, daha tarafsız hakemlerin gönderilmesi noktasında gerekli titizliği göstereceklerini söylemiş oldu.

Malatyaspor taraftarlarımız geçmişte Türkiye’nin en centilmen taraftarı olarak seçildi. Ben inanıyorum ki bugünün gençleri bir daha önümüzdeki süreç içerisinde pandemi sürecinden kurtularak alanları doldururuz. Coşku içerisinde ekibimize taraftar olma ve futbolcularımızı teşvik etme noktasındaki tezahüratları yaparız. Önümüzdeki süreçte ligde kalmamız için gerek TFF nezdinde, gerek idare nezdinde, gerek teknik heyet nezdinde gerekse futbolcular nezdinde yakinen takip edeceğimi tabir etmek istiyorum. Bu manada ekibimizi ve teknik heyetimizi Göztepe maçı öncesinde ziyaret ettim. Teknik heyete niyet ve hislerimi tabir ettim. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız bundan daha sonraki süreçte makus gidişe dur diyeceklerini söz ettiler. Bizimde fikrimiz bundan daha sonraki süreçte galibiyet serileri almamızdır” diye konuştu.

Bültenler – Son Dakika Haberleri