Metal Gear Serisinin Toplam Satış Sayısı 58 Milyonu Aştı

Mete

Member
Metal Gear serisinin toplam satış sayısı, yakın vakitte 58 milyon adedi aştı. Bu satış sayısı, şirketin kurumsal internet sitesinde yer verdiği yeni bir finansal raporda serinin bu muvaffakiyetini kutlayan Konami tarafınca paylaşıldı. Metal Gear’ın birinci kere 1987 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, seri dahilinde bir fazlaca oyun, spin-off ve bir daha üretim hayata geçirildi ve bunların hepsinin 60 milyon satış barajına ulaşmasına fazlaca az kaldı.

Lakin bilhassa Metal Gear Solid alt serisiyle popülerliği tepe yapan bu biçimdesine esaslı bir seri için 58 milyon satış sayısının düşük kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise büyük ihtimalle Konami’nin, MGS serisinin eski oyunlarını yeni jenerasyon platformlara getirme konusundaki eksikliği olsa gerek.

O denli ki eski MGS oyunlarını şu anda PC’de oynamak istediğinizde, önünüzdeki tek seçenek GOG’da satılan birinci Metal Gear Solid oyunu üzere görünüyor. Aslında Metal Gear Solid 2 ve Metal Gear Solid 3 oyunları da yakın vakte kadar satıştaydı. Lakin oyunlarda kullanılan tarihî arşiv manzaraları ile ilgili lisans sıkıntılarının akabinde (yayıncının çabucak hemen çözemediği bir sorun), Konami bu iki oyunu da tüm platformlarda satıştan kaldırdı.

birebir vakitte son birkaç yıldır oyun dünyasında bir bir daha üretim trendi başlamışken, Konami’nin dünyanın genelinde son derece büyük bir hayran kitlesine sahip bu oyunların bir daha üretimlerini hayata geçirme konusunda rastgele bir adım atmıyor olması da hakikaten garip. Kim bilir? Tahminen de Konami, yakın vakitte bu hususta bir atılım yaparak hepimizi şaşırtır.