Okan Buruk, dün Tudor’u bugün Torrent’i gömdü!

İzmirliEfe

New member
AJANSSPOR HABER

Teknik yönetici Okan Buruk, Galatasaray’da nazaranv almaya hazır olduğunu açıklarken, çabucak hemen 5 haftadır grubun başında olan İspanyol teknik adam Domenec Torrent’e de dolaylı olarak tenkitlerde bulunmuş oldu. Torrent ile 5 maçta 2 birliktelik 3 hezimet alan sarı kırmızılı ekip küme düşme sınırına yakın olduğu için bilhassa ezeli rakiplerin taraftarlarınca kimi vakit espri konusu yapılıyor.

Buruk’un kelamları manşet oldu

Okan Buruk, TV100’de Ertem Şener’in sunduğu VAR Odası programının yorumcularından olan eski Galatasaray tribün amigolarından Oğuz Altay’a yaptığı açıklamada, “Galatasaray bu durumu hak etmiyor. Galatasaray ile kimse alay edemez. bakılırsav verildiği takdirde bu yükün altına girmeye hazırım. Haber bekliyorum. Oğlum da Galatasaray’a gitmemi fazlaca istiyor” dedi.

Buruk’u açıklamasına farklı yansılar

Galatasaray idaresi ise hafta ortasında çıkan dedikoduları yalanlamış ve bir teknik yönetici arayışında olunmadığını belirtmişti. bakılırsavde bir hoca varken Okan Buruk’un haber beklediğini söylemesi birtakım bölümlerce de eleştirildi. Lakin Okan Buruk benzeri yansıyı geçmişte de vermişti.

Buruk-Tudor arbedesi gündemi sarsmıştı

Muhteşem Lig’in 2017-18 döneminde Okan Buruk, Akhisar’ın teknik yöneticisi olarak İgor Tudor’un çalıştırdığı Galatasaray ile karşılaşmıştı. Kazanan 4-2 ile Tudor olmuştu. Maç sonu Buruk, Tudor için epeyce sert tenkitlerde bulunmuştu. Maç esnasında Galatasaray yedek kulübesiyle birtakım tartışmalar yaşayan Buruk, maç sonundaysa sert açıklamalar yapmıştı.

Tudor’a “İkinci sınıf hoca” dedi

Okan Buruk, “Maçın başından itibaren Igor Tudor benim konuşmaya başladı. Bu kadar vasıfsız bir insan, Galatasaray kulübesinde duruyorsa sahiden bundan eski Galatasaraylı olarak utanç duyuyorum. Devamlı bana konuştu. Teknik adam, teknik adamla konuşur mu? Ben hakemle konuştuğum anda bana bir şeyler söylüyor. bu biçimde ikinci sınıf bir hocaların burada çalışması da üzücü. Senin benimle ne işin var. Kendi işine baksana!” diye konuşmuştu.

Buruk, Galatasaray’dan özür diledi

Galatasaray topluluğundan gelen yansılardan daha sonra Okan Buruk sonraki gün özür diledi. Buruk, yaptığı açIklamada şunları demişti: “Haklı olduğum bir olayda, hudut sistemimin bozulduğu ortamda yaptığım açıklamalar için Galatasaray Kulübü, topluluğu ve hocasından özür diliyorum. Ne kadar yanlış hareketler yaparsa yapsın, sonuçta Galatasaray’ın teknik yöneticisi. O makama saygısızlık yapmak istemem.”

Eleştirdiği Tudor gitti Terim geldi

Evet, 5 yıl evvel İgor Tudor’u Galatasaray’ın teknik yöneticiliğine yakıştırmayan ve bunu açıkça lisana getiren Okan Buruk, bugün de Fatih Terim’in yerine gelen Domenec Torrent’in sarı kırmızılıları çalıştıracak yeterlilikte görmediğini “nazaranve hazırım” diyerek ortaya koymuş oldu. Buruk’un eleştirdiği Tudor, dönemi tamamlayamamış ve yerine Fatih Terim gelmişti. Terim ile de Cimbom şampiyonluğa ulaşmıştı.

Burak Elmas teklif yapacak mı?

Bakalım, Burak Elmas idaresi Buruk’a bir teklifte bulunacak mı? Buruk’un ismi daha evvel Beşiktaş ve A Ulusal Kadro’nun teknik yöneticiliği için de geçmişti. Fakat çocuğunun hastalığı niçiniyle kabul etmemişti. Çocuğu, yaşadığı önemli sıhhat problemini atlatan Buruk’un alanlara bir daha dönmek istediği biliniyor.