Pd, Elly Schlein: “Conte ve Calenda ile olası ortak savaşlar”. Ukrayna’ya silah sevkiyatına evet

Sezai55

New member
“Pazartesi günü, zaferden hemen sonra, üyeliği mümkün olan en kısa sürede yeniden açacağımızı zaten duyurmuştum” ve “Sitede çevrimiçi olarak yeniden açtığımızı ve şimdiden kulüplerle birlikte çalıştığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.” Gidip tüm bölgede bunu yapabilmek. Ön seçim halkına sesleniyorum: gelin size ihtiyacımız var, gelin ve bu demokratik topluluğun bir parçası olun”. Böylece Demokrat Parti sekreteri Elly Schlein tarafından röportaj Fabio Fazio ile Hava nasıl Rai Tre’de.

“Duydum takvim Ve Seninle Ön seçimlerden sonra,” dedi Schlein. “Diğer muhalif güçlerle, farklılıklarımızda bazı ortak savaş alanları bulmaya çalışmazsak sorumsuzluk olur. Üçüncü Kutup’a, M5’lere ve Avs’a davetimi yenilediğim birinden söz ediyorum: asgari ücret”. net bir yönden vazgeçmeden partiyi bir arada tutmak için çalışın”.

“Ukrayna halkını destekleyin ama barışın geleceğini inşa edin”

Schlein, Fazio’nun Ukrayna ile ilgili bir sorusunu yanıtladı: Silah göndermek gerekli mi? “Kesinlikle evet” diye yanıtladı, “Parlamentoda bunu zaten oyladık, Ukrayna halkını canice bir işgale karşı desteklememiz gerekiyor, bu hiç sorgulanmadı” ama “bir gelecek inşa etme hırsı olmadan kimse kalamaz.” barış”, dedi Schlein, Demokrat Parti’nin silah gönderme konusundaki pozisyonuna ilişkin olarak, bu noktada Conte’nin M5S’sinden farklı gördüğünü doğruladı. “Çatışmalar – dedi – sadece silahlarla çözülemez, AB’nin siyasi ve diplomatik açıdan güçlü bir öncülüğünü isterim, güçlü bir rol çünkü çünkü Putin izole değil, hala onu destekleyen birçok ülke var. Bu çatışmayı sona erdirebilecek bir zemin oluşturmak için daha da fazla baskı kurabilmeliyiz” dedi.

Yeni dem sekreteri, “Ne yazık ki, bu hükümetle birçok açık cephe var” dedi. “Bölgesel eşitsizlikler konusunda da elinizi zorluyorsunuz”. Özerklik Bakanı Robert Calderoli “Birleşik Konferans’tan özerklik konusunda yeşil ışık yaktığını söyledi” ancak bu, “parlamentoyu atlayarak yapılan bir reformdu. Bu nedenle bu plana şiddetle karşı çıkacağız”.

İsviçre’de okul? çok normal bir aileden geliyorum

“Evet, doğru: İsviçre’de okudum ama sadece devlet okullarına gidiyordum” diyen Schlein, sağın yaydığı bazı “sahte haberlere” ilişkin olarak şunları söyledi: “Ben çok normal bir burjuva aileden geliyorum. Aksine benim ve kardeşlerimin okutulması için yapılan fedakarlıklar için teşekkür ederim” dedi.

Kız kardeşi Schlein, “Torino’da da görmeye devam ettiğimiz bu şiddet olaylarını tamamen kabul etmediğimi ve kınadığımı ifade ediyorum” dedi. Susanna SchleinAtina’daki İtalyan büyükelçiliğinin ilk danışmanı geçen Aralık ayında bir saldırıdan kurtuldu: “Kabul ve hoşgörü olamaz, saldırılara maruz kalan sadece diplomatik ve konsolosluk ofisleriyle dayanışmam olamaz: Savunmayı uzak tutmalıyız. demokrasi ve çoğulculuk ilkelerinden bir milim geri adım atamayız.”

Cutro, Piantedosi’den “insanlık dışı” sözler

Cutro’da deniz kazası geçiren göçmenlerin katledilmesi hakkında yorum yapan Schlein, Bakan Piantedosi’den “bilgi isteyen ilk gruptuk” dedi ve “Crotone’daki çok ciddi olayları rapor etmeye gelecek. Komuta hattı.Müdahale etme imkânı olan Sahil Güvenlik’e kıyasla yeterli imkâna sahip olmayan Gdf’nin müdahale etmesine kimin karar verdiğini anlayın.Frontex’in raporundan 7 saat boyunca iki kez dışarı çıkıp geri döndüler.Endişe varsa, Neden yapılmadı Teftişleri başlattık yaşananlar çok ciddi, bakanın doğru soruyu sormak yerine üzerine tartıştığı derin bir yara, iki kızını kaybetmiş bir anne ile tanıştım. İnsanlık dışı şeyler söylemeden önce – koruma sağlamak için neler yapılabileceğini bize söyleyin” diye bitirdi.