Pd, Orlando Avrupa seçimlerine aday değil

Sezai55

New member
Ve nihayet resmi onay geldi. Andrea OrlandoAlbertazzi aracılığıyla CAP'ta toplanan PD çevrelerinin izleyicileri önünde, zaten havada olan bir şeyi söylüyor: Avrupa seçimlerinde aday olmayacağını. “Yedi yıl boyunca hükümetteydim – bölgesel meclise dolaşımdaki Fikirleri anlatıyor – ve beni bölgede çok az gördüğüm için suçladılar. Şanslıydım, bazı erdemlerim var ama arkamdaki parti olmasaydı yaptıklarımı asla yapamazdım. Kendi bölgeme yatırım yaparak sahip olduklarımı geri vermek istiyorum: Geçtiğimiz aylarda 82 belediyeye gittim, derneklerle konuştum. Bu çalışmaya başladım ve bir kez olsun söyleneni yapmak için işi bölmek istemiyorum – diyor, alkışları tetikleyerek. Ama herkes sakin olmalı: koalisyonun dostları, partide beni sevmeyenler. Avrupa seçimlerine aday olmamam, aday olduğum veya bölgesel seçimler için en iyi çözüm olduğuma ikna olduğum anlamına gelmiyor. Tabii ki benim işim burada kalmak. Geri dönüşü olmayan bir siyasi süreci ileriye taşımak.”

Görüşme

Sergio Cofferati: “Günümüzde siyaset, karmaşıklıklardan oluşan kalın bir ormandır. Demokrat Parti Avrupa seçimlerinin çizgisini belirliyor ve ardından adayları seçiyor”

kaydeden Massimo Minella

10 Nisan 2024

Ancak Orlando'nun ateşli konuşması zaten küçük bir manifesto niteliğinde: “Bölgemizde oligarşik bir sağ var – Demokrat milletvekili ve eski bakana ısrarla söylüyor – burada çok az kişi herkesin kaderini belirleyeceğini iddia ediyor. İnsanların tekrar oy vermesini sağlamalıyız. Yerel demokrasinin bu oligarşik evrimine karşı çıkın. Elbette çok çaba sarf etmemiz, hatta öfkeyle karşılaşmamız gerekecek. Geçen gün evimin korkuluklarını boyarken – bu bir anekdottur – çocukken Üniteyi teslim ettiğim biriyle tanıştım. Bugün bana göğüs ameliyatı olduğunu ve bir yıl süreyle kontrole gideceklerini söyledi. Burada: artık oylamaya katılmıyor çünkü insanlar bunun protesto etmeye değmeyeceğini, hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünüyor. Bu insanları yeniden söz sahibi olabileceklerine ikna etmeliyiz.”

Milletvekili, meclis oturum aralarında da davaya ilişkin sert sözler sarf etti Karartmak. “Uzun zamandır sansür kelimesini duymadığımızı ve şimdi bunun yankısıyla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum. Bu demokrasi açısından olumlu bir şey değil. Açık olmak istiyorum, Meloni'nin RAI yöneticilerine telefon ederek Scurati'yi görevden almalarını söylediğine inanmıyorum, bunun yerine şirket yöneticilerinin köleliğinin Meloni'ye iyilik yapma düşüncesiyle Scurati'nin monologunun iptal edilmesine yol açtığına inanıyorum.”