PUBG: Battlegrounds Fiyatsız Oldu

Mete

Member
Aralık ayı içerisinde tanınan battle royale oyunu PUBG: Battlegrounds’ın 12 Ocak tarihi prestijiyle birebir rakipleri Apex Legends ve Fortnite üzere oynaması fiyatsız hale getirileceği açıklanmıştı. Ve 37 saatlik uzun bir bakımın akabinde PUBG: Battlegrounds, bugün oynaması fiyatsız bir biçimde bir daha yayına alındı.

Oyunun artık birden fazla modu içeren fiyatsız bir temel sürümü var. Fakat dereceli ya da özel maçlara girmek isteyen oyuncuların, Battlegrounds Plus yükseltmesini bir sefere mahsus olmak üzere satın almaları kural. Oyunu daha öncesinden satın almış olan oyunculara ise Battlegrounds Plus yükseltmesi otomatik olarak verildi ve tıpkı vakitte bu oyunculara çeşitli kozmetik ögeler ve 1.300 G-Coin içeren özel bir hatıra paketi de ikram edildi.

Bunların yanı sıra PC Gamer’ın haberine göre, PUBG: Battlegrounds oyununun geliştiricisi Krafton, oyunun bir daha çıkışını kutlamak için Drops aktiflikleri aracılığıyla oyunculara fazlaca sayıda ödül dağıtıyor. Oyuncular bu mükafatları kazanmak için yayınları izleyebilir, oyun içi nazaranvleri tamamlayabilir ve arkadaşlarını oyunu oynamaya davet edebilirler.

Oyunun oynaması fiyatsız hale gelmesinin yanı sıra, yeni güncelleme ile bir arada oyuna taktiksel teçhizat, aksiyon kuyruğu ve bir dizi eğitim modu eklendi. Bilhassa eğitim modunun, temel eğitim alanları, öğreticiler ve yapay zeka eğitim maçları ile oyuna yeni giriş yapan oyuncuları oyuna ısındırması amaçlanıyor.