Roberto Vannacci yanlısı ulusal komite, aşırı sağcılar ve Kuzey Ligi taraftarları arasında doğdu ve o: “Benim bununla hiçbir ilgim yok, ben sadece bir

Sezai55

New member
Henüz Avrupa seçimlerine adaylığı konusunda karar vermediğine yemin ediyor ve “Onun kitabından doğan komiteyle hiçbir ilgim yok. Ben sadece misafirim” diyor Roberto Vannacci, bazı hayranlarının “üniformalı başbakan” olmasını umduğu, şu anda görevden uzaklaştırılmış bir general. Toplantı saat 11.00'de Tirrenia Hotel Continental'da. 36 delege bir araya geldiüyeleri ve destekçileriDünya tersine döndü”, aynı isimli kitabın içeriğinden “özgürce ilham alan” bir kültür komitesi. Salonda bir tabela var: Komitenin «özgürlüğün normalliğini yeniden merkeze koyuyor». Ve orada bulunan yaklaşık 80 kişi için – neredeyse tamamı 60 yaşın üzerindeki erkekler – “normallik”, “Vannacci'nin savunduğu değerler” dizisidir, “özgürlük” ise “siyasi doğruculuğun koruyucuları tarafından uyutulan ifadedir”. Delegelerin toplantısı var. Sonra aperatife geçiyoruz: kabak, kızarmış yiyecekler ve masalarda flütler. Forza Nuova, Kazapound daha sonra Azione Identitaria'da ve şimdi girişte Bruno Spatara komitesinin sekreteri.

Siyah kazak, kolunda paraşütçü dövmesi, büfe alanına kimin yaklaştığını kontrol ediyor. Sempatizanlar ve üyeler içeri giriyor. Gazeteciler yapmaz: “Sızmaya çalışacağınızı biliyorum, arkanızdayım” diyor. Kuzeyden güneye gelenler arasında,eski paraşütçü ve FdI'nin eski belediye başkanı adayı Pietrasanta Massimiliano Simoni (komitenin Toskana başkanı), polis memuru ve Livorno'da merkez sağın eski belediye başkanı adayı Andrea Romiti ve bazı Toskana Kuzey Ligi üyeleri paraşütçü Luca Tacchi gibi.

«Kayıtlı mıyım? Gizlilik var. Bir de burada turistler var” diyor bir çocuk. Yanındaki kadın uzaklaşıyor. Belki burada olmak utanç vericidir? Hemen sorulursa vannaccino ya da kim bilir, vannacciano, cevap vermiyor. Öğle yemeği yan odada servis edilmektedir. Sırada Cecina'dan emekli bir çift var. Flavio eski bir demiryolu işçisiydi, Lucia ise bir hukuk firmasında çalışıyordu. «Kitapta yazılanlara katılıyorum, yanlış anlama arzusu vardı. Egonu hakkında söyledikleri gerçektir” diyor. Montecatini Terme'den bir taraftar içeri sızıyor: «Egonu siyah, ben sarıyım. Bu ırkçılık mı? Sinner'ın Alman aksanı olduğu için İtalyan olmadığını söyleyenlere kimse saldırmadı. Peki Fransız aksanlı Piedmontlular İtalyan değil mi? Peki Napolililer?». Peki eşcinseller? «Normallik, çoğunluğun ortak noktasıdır, diye devam ediyor. O halde en yakın arkadaşım eşcinsel, onlara karşı bir tavrım yok. Farklı bir cinsel tat. Flavio da Meloni'ye müdahale ediyor: “Biden'dan öpüyor çünkü Avrupa Şampiyonası var ve kendi programıyla bunun 3 ay süreceğini anlamış.” Risotto gelince seçimden bahsedenler oluyor. “faşist bir babası olan” biri hakkında kampanyalar. Kuzey Ligi milletvekili Susanna Ceccardi, diğerlerinin yanı sıra bölgesel meclis üyesi Massimo Baldini'yle birlikte geliyor. “Son birkaç ayda gerçekleşen saldırılarla ilgili ona dayanışma gösterdiğimi gösterdim, medya çılgınlık” diyor.

Rezerv “onu feshetmedi”. Peki Vannacci kaç oy getirebilir?Şimdi hangisinin 250 üyeli bir kültür komitesi var? “Birkaç” cevabını duyuyoruz. Livorno belediye başkanlığına aday olmaya çalışan sanat tüccarı Guido Guastalla, “Üniformalı başbakan olacak” diyor. Anlıyorsun paraşütçü iğneleri ve dövmeleriBirisi misyonlardan bahsediyor, “ama sadece 5 paraşütçü var” diyor Komite başkanı Fabio Filomeni, eski bir akıncı ve NATO meclisi Rusya'yı “terörist devlet” olarak tanımladığı için 2 yıl önce madalyayı iade etti. Şimdi, kendisinin altını çizdiği gibi, “kitabı yaymak için doğmuş” bir komite kurdu. Bir asker yoldaşım olarak her zaman askeri anlamda yoldaş olarak tanımlananların yanında olacağım. Basının anlamı çarpıttığını görünce yalnız bırakılamayacağını düşündüm.”

Hiçbir siyasi hareketin olmadığını ısrarla vurguluyor ve “belki de hiçbir zaman olmayacak, bilmiyorum” diyor. «Birçok fırsatım var, istediğim zaman karar vereceğim. Ceccardi'nin ziyareti Planlanmamıştı ve kitapla ilgili hiçbir şeyi yeniden yazmayacağım. Yakında yayınlanacak olan ikincisinde, bunu hayatımla iç içe geçirmekle neyi kastettiğimi daha iyi açıklıyorum” diye devam ediyor Vannacci. Odada ayrıca ulusal koordinatörler, eski Paralimpik şampiyonu Norberto De Angelis ve göçmenlik müdürü Patrizia Biagi de vardı. Sicilya'daki Birlik, geçmişte eşitlik karşıtı bir listeyle bölgesel seçimlere aday olan ve eski akıncı sayman Gianluca Priolo. Fotoğraflar, imzalar var. Dışarıdan geçen bir çift Vannacci'yi görüyor: “Tanrı aşkına ’ diyor ve gidiyor.