Sala’nın saldırısı: “LGBT aileleri ve diline diktalar, bu hükümet bizi geri almak istiyor. Faşist riskle mücadele edeceğim”

Sezai55

New member
“Bu bizi geri getirmek isteyen bir hükümet”: Milano belediye başkanı Beppe Sala, Lucia Annunziata ile aynı ebeveyn ailelerinin çocuklarının transkriptleri ve aynı zamanda “dilsel yabancıcılığın aptallığı” hakkında yarım saat daha konuştu. “. “Çocuklarım İngilizce konuşursa sevinirim. Onlar – diye ekledi – 70’lerden kalma fikirlere sahipler”. Ve aynı cinsiyetten ebeveynlere sahip ailelerden bahseden Sala, “Transkripsiyonlarda, bunu bir Katolik olarak söylüyorum, eğer çağdaş dünya belirli bir toplum modeli öneriyorsa, bunu dikkate almalıyım” dedi.

Roccella ‘asi’ belediye başkanlarına yaklaşıyor: “Doğum belgelerini kopyalarlarsa bize değil yargıya itaatsizlik etmiş olurlar”

Politik yazı işleri ekibi tarafından

29 Mart 2023

Ve yine aynı ebeveynden çiftlerin çocukları sorusuna belediye başkanı saldırıyor: “Hükümetin çözümü evlat edinme ama hepimiz biliyoruz ki bu zor bir şey, yürümez, biz belediye başkanları gebelikle ilgili öneriler getiriyoruz. Diğer c’ tartışmaları için, Parlamento bu konuyu ele almalı, kararı Bakan Roccella’ya bırakmayalım”.

Senato Başkanı Ignazio La Russa’nın Rasella üzerinden yaptığı “Faşist riski her gün görüyorum ve buna karşı mücadele edeceğim. yüzleşmek için değil ama olanların bu sürekli uzaklaştırılması iyi değil. Uzlaşıyoruz ama uzaklaştırmaya hayır”. 25 Nisan’da sahneye çıkacak olan Sala, “PNA ile iyi ilişkilerim var ve sahnede olacağım. Yüzleşme taraftarı değilim ama faşizm rezaletinin sürekli silinmesi iyi değil” dedi.

Pnrr, belediye başkanlarının baskısı: “Paramızı iki katına çıkarmak istiyoruz”

kaydeden Rosaria Amato

01 Nisan 2023

Milan Belediye Başkanı Sala: “Pnrr’den gelen fonlar, kullanılmayanlar varsa onları atmıyoruz”

Milano belediye başkanı, Meloni hükümeti ile Avrupa Komisyonu arasında güçlü bir gerilim bulunan Pnrr fonları konusuna da değindi: “Çekmecede okulları, sosyal konutları yeniden yapmak, otobüs satın almak için planlarımız var. Bize verirlerse fonları yatırın: kimseden fon almak istemiyoruz. Varsa yatırıma hazırız dedim. Kullanılmayan fon varsa ne yapacağız? Bunları çöpe mi atacağız?

Sala, belediye başkanlarının Pnrr’nin kaynaklarını harcamanın püf noktasını da ele alma yeteneğinin altını çizdi. “İdari makinelerimizi biliyoruz, bu yüzden ne yapabileceğimizi biliyoruz – çok açık – bunu 2021’de söyledim çünkü ben bir menajerim. Pnrr ile yüzleşmek için herkesi bir araya getirmemiz gerekiyordu. Zaten bence hala zaman var”. Milano belediye başkanı, nihai bir İtalyan iflasının “Avrupa’da bir iflas olacağının” ve Güney’in “önemli” olduğunun altını çizdi. Sala ayrıca projelerin uygulanmasında ilk İtalyan vatandaşlarını desteklemeye hazır olduğunu söylüyor: “Milan deneyimine ihtiyaçları varsa, ben buradayım. Hafta boyunca Messina belediye başkanını kabul ediyorum”. Belediye başkanlarınınki bir parti değil, hassas konuları ele alabilen bir cephe. Bunu birçok konuda farklı görebiliriz, ancak belediye başkanları arasında anlaşmak ve tartışmak daha kolay çünkü biz belediye başkanları için çalışıyoruz. vatandaşlarımız” Ona göre belediye başkanlarının seçim sistemi “mevcut en iyisi. Şimdi sağdan daha fazla şehir alabileceklerini düşündükleri için değişmek istiyorlar”. “Şu anda işe yaramayan küçük siyasi oyunlar,” diye uyarıyor.

Sala: “Schlein? Yeter artık diyorsun ve sana katılıyorum ama sana kim yardım ediyor?”

Demokrat Parti’nin yeni sekreteri hakkında: “Elly Schlein’ı iyi tanıyorum, onu Milano’ya komiser olarak götürmek istedim. Bence bazı konularda çok bilgili ve sanayi politikası gibi başka konularda da desteğe ihtiyacı var. Merak ediyorum. kimi tartışıyor. Ona kimin yardım edeceğinden şüpheliyim. Ama Schlein’a ancak bir şans verebiliriz. “Bu kadar akım yeter” diyor. Onunla aynı fikirdeyim, ancak onları terk ederse, alternatif bir sistemi olmalı ve benim ona kimin yardım ettiğine şüphe var. Artık ittifakları değil, sorunları çözmeyi düşünmenizi öneriyorum”.

“Bonaccini – diye ekliyor Sala – kesinlikle daha ılımlı bir alanı temsil eden ciddi bir kişi, ancak Schlein kazandı ve partiyi yönetecek bir konuma getirilmesi gerekiyor”.