Schlein, ‘Bu gece Cattelan var’da: “Esrarın serbestleştirilmesinden yana”

Sezai55

New member
Esrarın yasallaştırılmasından “ben yanayım”. “Mafyalar ve organize suçlarla mücadele için iyi bir yol olacağını düşünüyorum”. olduğunu söylemek Elly Schlein yayını kaydederken Cattelan bu gece burada, bu akşam Rai2’de yayınlanacak. Pd sekreteri, esrarın yasallaştırıldığı yerlerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ötesinde, daha bilinçli bir kullanımın olduğunu gösteriyor; bu, özellikle ergenlik öncesi çocuklar için bir teşvik değil ve kesinlikle bir yol. esrar kaçakçılığını yöneten organize suçu baltalayın, bu yüzden bence bu yoldan gitmemiz gerekiyor”.

Sabah Schlein, mafyalara karşı Libera gösterisinde Milano’daydı. Ve bir başka konuya, mafyaların legal ekonomiye sızmasına odaklandınız: “Ekonomik zorluk zamanlarında sızmaya karşı koymak için kendimize verdiğimiz araçların daha da güçlendirilmesi gerektiğini biliyoruz. Ve ne yazık ki bunu göremiyoruz” . Mafyalarla mücadele, “nakit tavanını yükselterek yapılmaz, ihale kanunundaki yasallık korumalarını zayıflatmak için yapılmaz. Daha fazla şeffaflık ve kontrol içeren büyük bir operasyonla yapılır, doğrudan okullardan ve kamu idareleri içinde, aynı zamanda kültürel bir savaşla daha fazla eğitim”.

Schlein, çoğunluk bizi haklar konusunda geri itmek istiyor

Geçen Cumartesi Milano’da gökkuşağı aileleriyle yapılan gösteri “çok güzel bir gündü ama aynı zamanda endişe verici bir gündü, Milano Belediyesi’ne ve şimdi de Padua Belediyesi’ne yazıya dökmeyi durdurması için uygulanan baskı nedeniyle daha fazla mücadele etmemiz gerekiyor. ” Aynı ebeveyne sahip çiftlerin çocuklarının doğum belgeleri “bizi zamanda çok geriye götürmek isteyen bu hükümet çoğunluğuna rehberlik eden ideolojinin sonucudur. Bunun yerine, bu aileler Avrupa’da ve gelecekte olmayı istiyor ve Çocuklarının Avrupa’nın geri kalanında olduğu gibi tanınmasını. Tasarımızda – diye hatırlıyor – nihayet eşitlikçi evlilik var, çünkü cinsel yönelimden bağımsız olarak sevme hakkını savunmak gerekiyor”.

Schlein, Demokrat Parti ve performans kaygısı

Demokrat Parti’nin başındaki yeni işi hakkında konuşan Schlein, rolü hakkında “performans kaygısı” taşıdığını söyledi. “Bizi neyin beklediğini biliyorduk, yokuş yukarı bir yol ve bilerek rahat ayakkabılar giydik” diye şaka yaptı. “Yıllarca sola ve Demokrat Parti’ye yönelik hayal kırıklığından sonra yönetenlerin alternatifini inşa etmek için büyük bir sorumluluk hissediyoruz -” diye devam etti – Biraz performans kaygısı hissediyorum, ancak bu bizi her gün ayakta kalmaya motive ediyor. Yere sağlam basıyoruz ve her gün gelişmeye çalışıyoruz”.

Sonra ekledi: “İklim çok değişti, umut yeniden uyandı”. Bu nedenle Schlein, “İyiyim, çok güzel, yoğun bir dönem, ön seçimlerin olduğu geceden beri kesinlikle durmadık. Olağanüstü bir katılım vardı – çardaklardan ve meydan okumadan bahsettiğini hatırladı. Stefano Bonaccini – bir milyondan fazla insanla ve belli değildi, bazı ağır yenilgilerden sonra çok zor bir dönemden geldik ve umut uyandı”.

Schlein, futbol, AC Milan ve piyano

Cattelan ile olan çok yönlü bir röportajdı. Futboldan da söz eden dem sekreteri, bir süre önce meclis kadın milli takımında forma giydiğini itiraf etti. “Artık fazla futbol yapamıyorum – itiraf etti – Bunu ayrıca profesyonel sporcu kadınların spor dünyasında hala yaşadıkları ayrımcılığa dikkat çekmek için yaptık”. Kimin için kök salıyorsun? “Her şeyden önce milli takım için. Uzun zamandır ligi takip etmediğimi itiraf ediyorum. Çocukken Milan’ı, ardından Juventus’u destekledim, şimdi de Bologna’ya sempati duyuyorum”. Ve artık Milan’ı desteklemediğini itiraf ediyor çünkü “onun kim olduğunu anladığımda …” (berlusconi ed).

Sonunda Schlein piyanonun başına oturdu ve Cattelan’ın söylediği John Lennon’ın Imagine şarkısını çaldı. Sekreter, mafya kurbanlarının anısına düzenlenen gün vesilesiyle yapılan gösteride “Milano’da meydanda” şarkısını duyduğunu söyledi.