Schlein’dan Piantedosi’ye: “İstifa et”. Salvini Sahil Güvenlik’i savundu

Sezai55

New member
Elly Schlein bakanın istifasını istiyor Matteo Piantedosi Pd sekreteri olarak Odadaki ilk konuşmasında. Bunu, Anayasa İşleri komisyonunda İçişleri Bakanı’nı dinledikten sonra, Cutro trajedisi üzerine çok sert sözlerle yapıyorsunuz. “İçişleri Bakanı Piantedosi’nin ve aynı zamanda bakanların sorumlulukları konusunda her teftiş yasasını kullanacağız. Giancarlo Giorgetti Ve Matthew Salvini“Yarın bir dem heyetiyle Crotone’deki PalaMilone’de kurulan kurbanların cenaze evine gidecek olan Schlein’ın sözleri. “Olanların dinamiklerinin ve sorumluluklarının açıklığa kavuşturulmasını istiyoruz – diyor – Komutan Crotone liman yetkilisi, bu insanların kurtarılabileceğini söyledi. Bu katliamı önlemek için neden herhangi bir müdahale yapılmadı? Bir sürü insan vardı ve bu insanların risk altında olduğunu bilecek araçlara sahiptiniz. Soruşturmaların sonucunu bekliyoruz ama siyasi sorumluluklar açısından sadece açıklamalar bile istifasını gösteriyor ve bunun çok derin yansımaları var. Giorgia Meloni“.

“Başbakan Giorgia Meloni’nin sesinin ciddi şekilde yokluğuna dikkat çekmek istiyorum – Pd sekreteri, Floransa’da olanlarla ilgili olarak da ısrar ediyor: haklı çıkarılamayacak manga tipi bir saldırı. sadece öğrencilerinin daha fazla dikkat çekmesini amaçlayan müdür”.

Tüm muhalefetler İçişleri Bakanlığı’nın sahibine karşı sıraya giriyor: Pd, M5’ler, Üçüncü Kutup ve Yeşil-Sol. Charles Takvimi Meloni’den bakanının istifa etmesini istedi ve duruşmanın sonunda Schlein, Piantedosi’nin “cevap vermediğini” yineledi. Riccardo Magi+Europa sekreteri, kendisine karşı herkesin birleşeceği bir gensoru önergesini reddetmiyor: “Bunu değerlendiriyoruz”, diye açıklıyor Transatlantico’da gazetecilere konuşurken, “ve eğer güvensizlik hareketi metni diğer gruplarla tartışacağız”.

Bu arada İtalya’nın Kardeşleri, Piantedosi’yi savunmakla birlikte, hatta bir ağırlık bakanı gibi. Francesco Lollobrigida Cutro’nun başına gelenleri açıklığa kavuşturmayı gerekli görüyor: “Bizimkilerden hangisi istedi bilmiyorum – diyor – ama bunda bir sakınca görmüyorum, aksine bence bir sorun yok. ne kendinden ne de çoğunluktan saklayacak bir şeyi olmayan bir meclis grubu.Böyle hassas konuların araştırılmasının zamanı olduğu aşikardır, sadece meşru değil, gerekli de derinlemesine analizler yapılmalıdır. Gerçeği tespit etmek için birkaç gün, bence herkes için faydalı olur”, diyerek Piantedosi’nin neden hemen Parlamento’ya rapor vermediği sorusunu yanıtlıyor.

Mattarella yarın Crotone’da

cumhurbaşkanı Sergio Mattarella gemi kazasında hayatını kaybedenler için yarın Crotone’da olacak. Gemi enkazı şu anda 67 kişinin doğrulanmış ölümüne ve henüz bilinmeyen sayıda kişinin kaybolmasına neden oldu. Başkan Mattarella’nın şu anda detayları eksik olan ziyaretine ilişkin yerel kaynaklardan öğrenildi. Devlet Başkanı, gemi kazası kurbanlarının tabutlarının dizildiği Palasport’a gitmeli.

Piantedosi: “Hizmette zayıflık olursa sorumluluklarımı üstlenirim”

Schlein’ın konuşmasının ardından duruşmada içişleri bakanı, “Bakanlıkta bir zayıflık olursa, tüm sorumluluklarımı üstlenirim ve üstlenirim” dedi. “Son yıllardaki ölümlere ve trajedilere bakarsak, geçmişte başka benzer olaylar da yaşandı” diye ekliyor. . “Bu trajediden önce bile bu hükümet, göç süreçlerinin ardında yatanlara saygı duyduğunu göstermiştir. Önce sorunu ele aldık”.

“Gemiyi ilk kez 25 Şubat saat 22.00’den sonra İtalya’dan 40 deniz mili uzaklıkta tanımlayan Frontex hava varlıkları, gemide bir tehlike veya sıkıntı durumu sinyali vermemişti; tekne. Sonra hava koşullarında bir kötüleşme oldu”, diye belirtiyor Matteo Piantedosi, ilahiyathanenin programatik satırları üzerine bir duruşmada. “Batığın sorumluluğunun atfedilmesiyle ilgili olarak, gerçeklerin tam olarak yeniden inşa edilmesinden sorumlu olan yargıya bırakıyoruz: bu, hükümetin bu arada bildiklerini söylemesine engel değil, ancak kişisel olarak yetkinliğe güveniyorum. ve ‘kolluk’ ve ‘arama ve kurtarma’ yapılarımızın profesyonelliği. Aktarma yönetiminin ve aracın çalıştırılmasının bile trajik olduğu olaylar oldu – diye ekliyor – Bu nedenle, yapanlara güvenelim. değerlendirme ve dolayısıyla o işi yapmak için atanan personel”.

“Polis olduğum için sık sık damgalanıyorum veya yargılanıyorum,” dedi birisi “polis”. Bununla gurur duyduğumu bilin“, diğer şeylerin yanı sıra vali, şimdi bakan diyor.

Akışların yönetimine gelince, şunları söyledi: “Meslektaşım Lollobrigidaduymadığım ve sözlerinin anlamını netleştiren , önümüzdeki beş yılı planlıyor. 2022’de 83.000 düzenli giriş olduğunu hesaplayarak ve işgücü piyasamızdaki talepler 500.000 düzenli giriş ise, bunu sadece beşle çarpın ve burada hükümet yetkisi olarak herkese yarım milyon düzenli giriş sunma niyeti var”.

Meloni, daha fazla talihsizlikten kaçınmak için ahlaki bir görev

Schlein’ın komisyona müdahale ettiği aynı tutanaklarda, Giorgia Meloni AB’ye “Geçtiğimiz günlerde Crotone sahilinin birkaç metre açığında meydana gelen ve aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu onlarca kişinin hayatını kaybettiği gemi kazası hepimizi şok etti. Ne yazık ki bu münferit bir vaka değil. İtalya’da uzun yıllardır bizde var. derme çatma teknelerle kıyılarımıza ulaşmaya çalışanların denizde can verdiği geçen Pazar günü yaşanan trajediler gibi trajedilerin yasını tutarken bulduk. Bu tür talihsizliklerin bir daha yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapmak siyasiden önce manevi görevimizdir.” .

Salvini Sahil Güvenlik’i savundu

Matthew Salvini, Bu nedenle Sahil Güvenlikten sorumlu olan Altyapı Bakanı, Donanmayı savunur. “Katliamın gerçek faillerine (yani insan tacirlerine) tek kelime değil, Sahil Güvenlik’e ve bana hakaret ve çamur. Sol görüşlü gazetelerin, özellikle hassas bir anarşist anlarda, üniformalı kadın ve erkekleri suçlamasını utanç verici buluyorum. kurumlara yönelik tehditler. bana karşı yalan söylemeye alışkınım ama her zaman muazzam çabalar ve fedakarlıklar yoluyla insan hayatını kurtarmış olanlar hakkında rezilliği kabul etmiyorum. zor durumda olanlara yardım etmek bir seçim değil, görevdir: Birinin insanları öldürmek istediğini hayal etmek çılgınca ve ciddi şekilde saldırgan. Sahil Güvenlik’in 10.200 kadın ve erkeğiyle dayanışma. Kendimizi uygun yerlerde koruyacağız”, diye yazıyor Lig lideri bir notta.

Calenda ve Piantedosi istifa etti

“Göçmenlerle ilgili korkunç açıklamalar ve ardından gelen kekemelik (“gidip onları alacağız”) ile sona ermek için dl rave’den “Kalan yük” e ekilmiş, bakan olmaya uygun olmadığını göstermiştir. Hükümetin ondan geri adım atmasını istemesi akıllıca olur”, diyor Action’ın lideri, Charles Takvim.

Renzi, Meloni beni adam öldürmekle suçladı, bugün özür dile

“2015’te bir gemi kazasından sonra, Giorgia Meloni adam öldürmekten soruşturulmamı istedi. Bu saf bir yağma eylemiydi. Bugün Meloni’nin soruşturulmasını istemiyorum: Özür dilemem ve kurtarma politikası için yeterli yeniden insan olmak için denizde. STK’ları değil, kaçakçıları durduralım” dedi. Italia Viva’nın lideri Twitter’da yazıyor, matthew renzi Meloni’nin sekiz yıl önceki paylaşımının ekran görüntüsünü paylaşıyor.

Merkez sağ Gasparri penaltı siyasetine girdi

“Merkez sağ, göç cephesinde katı bir politika izlemeyi taahhüt etti. Akdeniz’de akıl almaz yollarla yapılan yolculukların neden olduğu katliamların sorumlusu olan kaçakçıların eylemlerine karşı da tutarlı olacaktır. Kimse kayıtsız değil. Cutro’nunki gibi bizi şoke eden trajedilere. Ve İtalya’nın denizde binlerce ve binlerce hayatı kurtarmaya devam ettiğini tekrarlamak gerekir. Ve ülkemize 80.000 yabancının daha girişini planladı”. Böylece Senato başkan yardımcısı Maurice Gasparri.