Schlein'in Emiliano'ya ültimatomu: “Küçük değişiklik yeterli değil”. Vali: “Açık bir tempo değişikliği olacak”

Sezai55

New member
“Ben sordum Emiliano Geçen Cuma Bari'de söylediklerimin devamı: Hızlı değişen sanatçıları, merkez sağdan ayrılanları ve ahlaki katılıklarına en ufak bir gölge düşen insanları uzak tutun – diyor Demokrat Parti sekreteri, Elly Schlein- Yeniden inşa ettiğimiz Demokrat Parti'de, yanlış çıkarlar ve şeffaf olmayan yöntemler kapalı ve mühürlü kapılar bulmalıdır, diye devam ediyor Schlein. ancak yalnızca bölgesel hükümet yapılarının farklı temellerde yeni bir başlangıç oluşturan somut bir yenilenmesiyle. Emiliano'nun bu doğrultuda hızla ve somut sonuçlarla çalışacağına inanıyorum.”

Ve Puglia valisi artık pes ediyor. Bölgesel konseyde kriz riski altında, bir röportajdaHuffpost konseye ve 5S'nin çoğunluğuna veda ettikten sonra tam bir değişiklik yapılacağı yönündeki söylentileri, konseyi ortadan kaldırmak istemediğini, sadece istifa eden iki meclis üyesinin değiştirilmesini istediğini ve bunu uygun görmediğini açıklayarak reddetmişti. yerel partiyi komisyon üyeliği altına almak.

Sekreterliğin ültimatomundan kısa bir süre sonra Emiliano fikrini değiştirdi ve bir notta şunları söyledi: “Son günlerde Elly Schlein ile birlikte herhangi bir faaliyetle ilgili olmamasına rağmen adli girişimler sonrasında ortaya çıkan durumun şartlarını derinlemesine araştırdım. Bölge konseyinin üyeleri bizi bırakın çaresiz, kayıtsız bırakamazlar. Bu nedenle, korumaya adanmış bir tarih duygusu veren net bir aşama değişikliği sinyali verme ihtiyacını paylaştığımız sekreterin talimatlarını takip edeceğim. günlük siyasi faaliyetler yoluyla da yasallığın sağlanması ve her türlü suça karşı mücadele”.

Değiştirilecek iki isim şunlar: Anita MaurodinoiaOy takası soruşturması sırasında istifa eden ve Rosa BaroneKararın ardından ayrılan M5S'nin Giuseppe Conte konseyden ayrılmak.

Birkaç saat önce televizyonda Emilia Romagna valisi ve Demokrat Parti başkanı, Stefano Bonaccini, şu yorumu yapmıştı: “Michele Emiliano'nun iyi bir insan olduğundan eminim. Bu gerçekler karşısında Schlein ve Conte ile birlikte iktidarda olduğu göz önüne alındığında yenilik işaretleriyle yeniden bir yeniden başlamaya ihtiyaç duyulacağı ve bunların paylaşılması gerektiği açık. Yeniden başlamak ve yasama meclisinin sonucuna düzen vermek için yeni bir gerçeğe ihtiyaç duyulacağını düşünüyorum”, diye La7'deki Tagadà programı sırasında açıkladı.