Son dakika haber: Battalgazi Devlet Hastanesi açılış için gün sayıyor

KripTon

Member
MALATYA (İHA) – Önümüzdeki günlerde hizmete girmek için gün sayan Yeni Battalgazi Devlet Hastanesi‘nde bir ortaya gelen Battalgazi ilçesine bağlı bir küme muhtar, hastanenin yapılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Hastanenin birinci yıkıldığı periyotta Battalgazi Belediye Lideri olan ve şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı nazaranvini sürdüren Selahattin Gürkan‘ın hastanenin bir daha yapılması noktasında hayli büyük emekleri olduğunu söylemiş olduler.

Battalgazi Devlet Hastanesi‘nin bir daha yapılarak hizmete sunulacak olması ile ilgili görüşlerini lisana getiren Battalgazi Muhtarlar Derneği Lideri ve Uçbağlar Mahallesi Muhtarı Vahap Ortaç, “Şubat ayında açılacak Malatya Battalgazi Devlet Hastanesi emeği geçen tüm bürokrasilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Öncelikle bu hastanemizin birinci temel evresinde 103 muhtarımızla Cumhurbaşkanımıza toplu imza gönderdik. Tabi bunlar ön basamak. Şu anki Büyükşehir Belediye Liderimiz, bu biçimde ki Battalgazi Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan‘ın şahsî teşebbüsleri ve sarf ettiği ağır emeğinden dolayı hayli teşekkür ediyorum. Battalgazi Devlet Hastanesi bölgeye başka bir renk, farklı bir canlılık katacaktır. Dar gelirli vatandaşların ulaşımı sorun olmaktaydı. Kentimiz için bir katma kıymet oldu. Bölgenin ekonomik olarak kalkınmasını da sağlayacaktır. Burada iktisadın canlanması kente katkı sağlayacaktır. Hastane bizim hem kalkınmamızın tıpkı vakitte refah düzeyimizin yükseldiğini göstermektedir” dedi.

Karaköy Mahalle Muhtarı Ramazan Öztürk ise, “Burası yıkıldığında kara kara düşünüyorduk. Biz buradan Yeşilyurt’a nasıl gidip geleceğiz diye. Sağ olsun Selahattin Gürkan Liderim bu biçimde Battalgazi Belediye Lideri iken birlikte bir gayret verdik. Zira epeyce çeşitli ve farklı farklı niyetler dönüyordu. Allah razı olsun liderimiz dirayeti ve çabası ile bu yapıtı Battalgazi bölgemize kazandırmıştır. Bundan dolayı evvela Cumhurbaşkanıma ve Büyükşehir Belediye Liderime hayli teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Fırıncı Mahalle Muhtarı Hüseyin Fırıncı, “Bu hastanenin yıkımında Battalgazi büyük külfetler içerisindeydi. Başta Cumhurbaşkanıma, Büyükşehir Belediye Liderime, milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten Battalgazi Devlet Hastanesinin yapılmasıyla büyük bir sorun giderildi” diye konuştu.

Bağtepe Mahalle Muhtarı Ahmet Şener, yapılan hizmetten dolayı teşekkür ederek, ” Bu hastanenin üretiminde Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlara ve Selahattin Liderime hayli teşekkür ederim. Nitekim mahallemize yapılan bu hizmetten dolayı Selahattin Liderimize bir borcumuz var. Hoş bir tesis yapıldı ve bu tesise bu bölgede gereksinimi vardı. Selahattin Liderim her yere birebir hizmeti veriyor. Yani inkar etmek mümkün değil” dedi.

Hacı Haliloğlu Çiftliği Muhtarı Tahsin Fidan ise “Başta Cumhurbaşkanıma, Büyükşehir Belediye Liderim Selahattin Gürkan’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” kelamlarına yer verdi.

Küçük Hüseyinbey Mahalle Muhtarı Bilal Türker, “Battalgazi için gerekli olan bu hastanemiz yapıldı. Emeği geçen Selahattin Liderimize ve siyasilere teşekkür ederiz” dedi.

Taştepe Mahalle Muhtarı Mehmet Kılıç ise, “İlçemize yapılan bu hizmetten dolayı başta Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Selahattin Gürkan Liderimize emeklerinden dolayı epeyce teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Fırat Mahallesi Muhtarı Nihat Biner, “Malatya’mıza büyük bir bedel katacak 363 yataklı açılışına az bir süre kala muhtarlarımızla birlikte hastanemizde toplandık. Bu hastanenin yıkımı kademesinde ve yerine bir daha hastane olabilmesi için uğraş sarf eden Eski Fırat Mahalle Muhtarımız merhum Remzi Akdemir’i yad ediyorum. Hastanemizin kentimize kıymet katması için elimizden geleni bizler de yaptık. Selahattin Gürkan liderimin epey büyük emekleri var. Ben burada mahallem, şahsım, muhtarlarım ismine ve tüm Malatyalılar ismine Selahattin Liderime teşekkürler sunuyorum” diye konuştu. – MALATYA

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri