Suriyeli Abraz aşiretinden ‘PKK’ya harekat yapılsın’ daveti

KripTon

Member
Malatya’da yaşayan Suriyeli Abraz aşireti, terör örgütü PKK‘nın elinde bulunan Münbiç bölgesinin özgürleştirilmesi için Suriye Ulusal Ordusu’na davette bulundu.

İç savaşın 11 yılı aşkın müddettir sürdüğü vatanları Suriye’den Malatya’ya göç eden Abraz aşireti üyeleri, vatanlarına dönmek için davette bulundular. Abraz aşireti, PKK-YPG terör örgütünün elinde bulunan bölgelere harekat başlatılması davetinde bulundu.

“Memleketimize dönmek istiyoruz”

Aşiret ismine açıklama yapan Abraz Aşireti reisi Muhammed Ahmet El Mişel, Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini lisana getirerek, “Benim adıma, Abraz aşiretim ismine, birebir vakitte Malatya’da yaşayan aşiretler ismine açıklama yapıyorum. Bütün Suriye’deki kabilelere, Suriye Mili Ordu’suna Münbiç’e kavuşmak için, Münbiç’in özgürleşmesi için onlara davette bulunuyorum. Münbiç’i PKK’nın, YPG’nin yaptığı zulümlerden kurtarmak, biz mazlumları kavuşturmak gerekiyor. Hepimiz haberleri takip ediyoruz, Münbiç epeyce zahmetli bir durumda. Hepimizi Münbiç’e kavuşturmak lazım. Buradaki mazlumları kavuşturmak lazım. Suriye Ulusal Ordusu’ndan talebimiz, Rakka, Tel Rıfat, Münbiç ve bütün PKK’nın elindeki bölgelere hareket başlatsın. Mazlumların yuvalarına dönmeleri için. Burada yaşayan hem Türkmen kardeşlerimiz var, hem Arap kardeşlerimiz var, hem Kürt kardeşlerimiz var ve çeşit çeşit beşerler var. Bu insanlara PKK zulüm etti. PKK’yı destekleyen Arap devletleri baksınlar bu PKK’nın ne olduğunu, millete ne yaptığını düşünsünler ki dayanaklarını çeksinler. Birleşmiş Milletler, Amerika, Avrupa devletleri kâfi artık PKK’ya takviye vermesin, buradaki mazlumlar kahırdan ölüyorlar. Esad birebir biçimde PKK’nın yaptığı üzere bize zulüm etti. Bütün devletleri çağırıyorum, Suriye halkı artık sıkıldı, kâfi yanımızda durun geri memleketimize dönmek istiyoruz. Türkiye reisi sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Türk halkına epey teşekkür ediyoruz. Bütün mazlumların yanında durdukları için” dedi.

(Veysel Korkmaz – Selçuk Dönmez/ İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı