Taşıyıcı annelik, Maschio’nun diyalog çağrısı

Sezai55

New member
ROMA – “Taşıyıcı rahime karşı komite prosedürü yarın başlıyor. Hızlı bir şerit olsaydı, birkaç ay içinde yapılabilirdi, ancak bunlar etik açıdan hassas konular olduğu için tahminler üzerine kumar oynamıyorum”. Cyrus Erkek Meclis Yargı Komitesi’nin coşkulu başkanıdır. Haberlerde biriken ve sonra ödenen para cezalarıyla tanınan, ama aynı zamanda kriyoterapiye olan güveniyle (karla kaplı dağlardaki bir dağ evinin dehorlarında çıplak bir fotoğrafla birlikte) tanınan bir avukat olan Veronese’nin saygın bir hakkı var. kanat soyağacı. Başkaları için hamileliği evrensel bir suç haline getiren yasa, Carolina Varchi ve onun imzasını taşıyor, ardından İtalya Kardeşler’in neredeyse tüm milletvekilleri grubu onu takip ediyor.

Erkek Başkan, kurumsal sıfatınız gereği bir temyiz başvurusunda bulunuyor mu?

“Evet, taşıyıcı annelik gibi hassas bir konuda kendini ölçecek herkesi, başkalarının fikirlerine saygı çerçevesinde karşı karşıya getirebilsinler diye diyaloga davet ediyorum. Bunlar hassas konular. Herkes dengeli sözler kullansın.” ve tonlar. Şiddetli bir yüzleşmeye hayır, medeni bir yüzleşmeye evet”.

Sonunun hakaretle sonuçlanacağından mı korkuyorsun?

“Korkmuyorum. Ama adalet konusunda tonlamalar kolayca yanıyor: geçtiğimiz aylarda zaten çok hararetliydiler ve sayısız örnek verebilirim. Artık bireysel hassasiyetlere dokunulduğuna göre, onları daha da yükseltme riskini alıyoruz”.

Sizi en çok ne rahatsız etti: Aynı zamanda parti arkadaşlarınız olan Rampelli’nin, Mollicone’nin açıklamaları?

“Taşıyıcı annelerle çocuk pazarından bahseden Bakan Roccella’ya yapılan saldırı beni daha çok rahatsız etti. Söylediklerine tamamen katılıyorum. Bakanın bahsettiği maalesef üzücü bir gerçek. Hindistan’da kiralık kadınlar için seçilmiş gönüllü kadın rahim 2 milyar avroluk ciro karşılığında gebelik başına 3 bin/5 bin dolar tazminat alıyorlar. Bakanın bu konudaki endişeli sözlerine tamamen katılıyorum.”

Bir hukukçu olarak evrensel taşıyıcı annelik suçunun gündeme getirilmesinin mümkün olduğuna inanıyor musunuz, gayri meşruiyete dair herhangi bir bulgu yok mu?

“Tekrar ediyorum, tüm FdI grubuna ait olan Varchi-Maschio önerisinde, yurtdışında taşıyıcı anneliğe başvuran İtalyan vatandaşlarının (İtalya’da bu zaten bir suçtur) yardımla döllenmeye ilişkin yasa 40, madde 12) , kovuşturmaya tabidir. Bu nedenle mesele, üreme turizmi ve yurtdışında taşıyıcı annelik kullanan İtalyanların kovuşturulmasıdır”

Sizce taşıyıcı anne ile mücadele bir öncelik mi?

“Öncelikli konular ekonomik olanlar, enerji, daha verimli adalet, özellikle sivil olan, Pnrr, Cartabia reformunun güncellenmesi ve izlenmesi ve hatta zorbalık ve siber zorbalık. Ancak kiralık rahim samimi bir tema ve bu nedenle bir yeri hak ediyor. Komisyonun gündeminde ise takvimdeki konular hep birlikte karara bağlandı” dedi.