Veneto Bölgesi, Joe Formaggio, Milena Cecchetto tarafından tacizle suçlanıyor

Sezai55

New member
“Beni taciz etti.” Veneto bölge meclis üyesi, Joe Peyniri İtalya’nın Kardeşleri, yeni tartışmaların merkezinde. Bu kez, bir meslektaşı olan Kuzey Ligi’ne karşı taciz edici eylemlerde bulunmakla suçlanıyor. Milena Cecchetto. İddiaya göre olay, dün öğleden sonra bölge konseyinin merkezi olan Palazzo Ferro Fini’de iş molası sırasında Oda’nın dışındaki bir kanepede meydana geldi. İkisi konuşmak için oturacaktı, ancak Formaggio’dan Cecchetto’nun istenmeyen, istenmeyen sarılmaları ve – şikayete göre – el yordamıyla dokunma gibi gerçek taciz olarak gördüğü bazı sözler ve temaslar gelirdi.

Bu nedenle Fratelli d’Italia, Formaggio’yu tüm ofis ve görevlerinden uzaklaştırmaya karar verdi. FdI’nin Veneto koordinatörü, “Konumunu, bildirilenleri doğrulamak ve gerçeğin ortaya çıkmasını beklemek üzere Garanti Komisyonu’na havale ettim”, diye açıklıyor, Luke De Carlo. “Diğer şeylerin yanı sıra Kadınlar Günü’nde ortaya çıkan bir konuyu araştırmak için bunu herkesin yararına yaptım – bu nedenle, başka önlemler alınana kadar ne olduğunu mümkün olan en kısa sürede açıklığa kavuşturabileceğimizden eminiz” diye ekliyor.

suçlama

“Hayatımda, siyasi ve kişisel olarak – Kuzey Ligi meclis üyesi ilan etti – kendimi her zaman savunabildim. Joe Formaggio’nun coşkulu karakterini hepimiz biliyoruz: Ancak, olanlar ağza alınamaz ve kabul edilemez. Çok hayal kırıklığına uğradım ve küskündüm. Daha önce belediye başkanı ve bugün meclis üyesi olarak meslektaş olmuş olmak, bu kadar agresif ve aceleci davranışı haklı çıkarmaz.Her kadının kendi saygı ve duyarlılık sınırı vardır: bugün şaşkınım çünkü meslektaşım benimle bu sınırı aştı. “.

Joe Formaggio kimdir?

Albettone’nin (Vicenza) eski belediye başkanı Fdi’nin temsilcisi, kışkırtıcı sözler ve tavırlarla tanınır. Son gezi, bir aydan kısa bir süre önce, Verona’daki bir silah fuarını ziyareti sırasında gerçekleşti ve kendisini bir makineli tüfek tutarken resmetmişti. Silah tutkusundan göçmenler hakkında şok edici ifadelere ve eski bakana yönelik saldırılara kadar Cecile Kyenge. “Bana kalsa haçlı seferleri yeniden başlardı. Bizi her yönden yoruyorlar. Yani ırkçılık bize karşı, biz İtalyanlara karşı. Sorun da bu. Bizim f… siyasetçiler bunun böyle olduğunu anlamıyor. “, dedi bir keresinde radyoda.

(halletmek)

Formaggio bunu reddeder ve Kuzey Ligi’ndeki meslektaşından özür diler.

Şimdi Formaggio, Veneto’daki Bölge Konseyi karargahındaki olayın ciddiyetini inkar etti: “Cecchetto’yu” kanepeye “ittiğini” itiraf etti, ancak o sakindi, onun yerini aldım. her zamanki gibi yanak. Taciz mi? Yanlış”. Ve Kuzey Ligi’ndeki meslektaşından “eğer herhangi bir sözlü yanlış anlaşılma veya yanlış yorumlanmış bir jest varsa ve basın tarafından bildirilen herhangi bir fiziksel taciz suçlamasını kategorik olarak reddediyorum. Bunu kesin olarak söndürmek için en kısa zamanda arkadaşım Cecchetto ile görüşmeyi umuyorum. Birbirinize saçma sapan – dedi – Siyasette 14 yılı aşkın süredir önce belediye başkanları, şimdilerde bölge meclis üyeleri olarak her zaman azami saygı ve karşılıklı saygı ile birlikte siyasette birlikte hareket ettiğimizi hatırlatmak isterim. ilişki işbirliğimizi ve kardeşçe dostluğumuzu etkilemeyecek”.

Kontroller ve dayanışma

Bölge Konseyi Başkanı, Robert Ciambettiiki grup liderinden açıklama istedi, Enoch Soranzo FdI için ve Albert Villanova Lig için. Meslektaşıma “dayanışmamız ve azami desteğimiz” ikincisinden geldi. kadın, hele kadınlara adanan günde, 8 Mart gibi önemli bir tarih”. Parti meslektaşlarından ve Lega-Liga Veneta konsey grubundan da Milena Cecchetto ile tam dayanışma: “Kadınlar Günü – bir notta altını çiziyorlar – her kadının emeğine ve haysiyetine saygı duyarak kutlanır. Her şeyden önce jestlerle”.

Bu arada Ciambetti, olayı inceleyecek olan Büro’yu topladı. “Başka herhangi bir değerlendirmenin ötesinde -Bölgesel Konsey başkanının altını çiziyor- bölgesel bir meclis üyesinin, kendini gücenmiş ve taciz edilmiş, pek çok kadın gibi, her türlü etik normu, medeni birlikte yaşama kurallarını ve Topluluğumuzun temeli olan karşılıklı saygı. Meslektaşımla kişisel bazda yakınlığımı ve dayanışmamı ifade ediyorum.”

Cecchetto ile dayanışma, Veneto’nun Kuzey Ligi başkanı tarafından da ifade edildi, Luca Zaya: “Herkesin çıkarına, gerçeklerin tamamen açıklığa kavuşturulması iyi,” dedi Ansa’ya.