2021 AÖL 3. devir imtihanları ne vakit yapılacak?

Sezai55

New member
29 Nisan-17 Mayıs tarihleri içinde yapılması planlanan açık lise kayıt yenileme süreçleri, tam kapanma periyoduna denk gelmesi sebebiyle ertelenmişti.

Bu kapsamda AÖL kayıt yenileme süreçlerinin, 17 Mayıs-11 Haziran 2021 tarihleri içinde yapıldı.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, 2020-2021 eğitim öğretim yılı Açık Lise 3. devir imtihanlarının, 03-07 Temmuz 2021 tarihleri içinde çevrim içi olarak yapılacağı açıklandı.

AÖL KAYIT YENİLEME SÜREÇLERİ

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerden 2 Temmuz 2004 (dahil) ve öncesi doğum tarihindekiler kayıt yenileyebilecektir.

Açık Öğretim Lisesine yeni (ilk) kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden yalnızca e-okuldan ilköğretim yahut ortaokul mezunu bilgisi yahut açık ortaokul mezunu olarak gelenlerin yeni (ilk) kaydı alınacaktır. (Öğrencinin e- okulda ilköğretim yahut ortaokul bilgisi olup lise bilgisi de var ise yeni (ilk) kaydı alınmayacaktır.

Yeni (ilk) kayıt olan öğrencilerin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla kendilerine ilişkin biyometrik fotoğraflarını sisteme taratmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi İdare Sistemine girerek adres ayrıntıları sekmesi altından adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleksel Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş (nakil) yapacak öğrencilerden e- okulda bilgisi olan öğrenciler hariç olmak üzere, birinci kayıt evrağına bakılırsa sistemde tasdikname-öğrenim durum evrakı yahut ilköğretim-ortaokul mezuniyet evrakı yahut yurtdışı denklik evrakı taralı olmayanların geçişleri engellenecektir. Bu durumdaki öğrencilerin ilgili dokümanlarını sisteme tarattırmaları gerekmektedir. Dokümanlar sistemde ilgili alana tarandıktan daha sonra geçiş (nakil) süreci yapılacaktır.