Abruzzo, Meloni'deki bölgesel: “Sardunya etkisi mi? Ben çok iyimserim.”

Sezai55

New member
“Abruzzo'daki Sardunya etkisinden korkarsam? Bu arada hala görmek zorundayız çünkü nasıl bittiğini bile anlamıyoruz. Açıkçası ben çok iyimserim”. Giorgia MeloniAbruzzo başkanıyla Teramo Ticaret Odası'nda yapılan toplantıya katılanlar Marcus MarsilioÖnümüzdeki Pazar günü yapılacak bölgesel seçimlerin merkez sağ adayı. Seçim kampanyasının kapanışı için bugün Bölge'de olan Başbakan, daha sonra son miting sahnesinde beklendiği Pescara'ya doğru hareket etti. Matteo Salvini Ve Antonio Tajani. Meloni için şaşırtıcı bir şekilde merkez sol rakip tarafından yenilgiye uğratılma riskiyle karşı karşıya olan, çok sadık ve uzun süredir dostu olan görevden ayrılan valiyi desteklemek çok önemli. Luciano D'Amico. Amaç, Sardunya'dakinin ardından yeni bir aksiliğin önüne geçmek ve adadaki fiyaskonun sadece münferit bir vaka olduğunu göstermek.

Meloni, Teramo'da şaka yaparak, “Buraya seçildiğim için beni kovmanız kötü olur” dedi. Solda “Marsilio'nun kaybedeceğine ikna oldular mı? Onlar adına mutluyum. Genellikle başkaları hakkında konuşarak kampanya yapmayı sevmem ama bu 5 yılda yaptıklarımız hakkında konuşarak kampanya yapmayı severim”, diye ekledi başbakan. Marco Marsilio ve Abruzzo'daki merkez sağın “işini durdurmak” “onlar için yıkıcı olur” Bu bölge”, diye iddia etti Başbakan.

Merkez sağ kampanyayı sonlandırmak için Pescara'daki Salotto Meydanı'nda tüm liderlerle birlik mitingi düzenlendi. Sahneden başbakan yardımcısı, dışişleri bakanı ve Forza Italia lideri Antonio Tajani oylamada “Sardunya etkisi” olacağı korkusunu reddediyor: “Bir hata vardı ve dikkate alınması gerekiyor ama kamuoyu merkez sağ partileri ödüllendirdi. Abruzzo'da bölünmüş oy yok ve ben Marsilio'nun bölünmüş oyla bile kazanacağına inanıyorum çünkü tüm merkez sağ koalisyonun desteğiyle iyi yönetti”.

Pescara'da sahneden “Bir santim pes etmeyelim, bu maçı da kazanacağız” dedi. Marcus Marsilio. Ve Abruzzo'daki zaferle birlikte “Bana adadığı sevginin sadece küçük bir kısmını geri vermeye çalışacağım çünkü asla onun karşılığını alamayacağım. Beş yıl önce – diye ekledi görevden ayrılan vali – haritanın dışında olan bir Abruzzo bulduk. Avrupa harcama sıralamasında sonuncuydu.”