Avrupa seçimleri ve Sicilya'da Calenda-DC çatışması: “Cuffaro 200 bin oyu mu kontrol ediyor? Onları sakla”

Sezai55

New member
Arada hararetli çatışma Carlo Calenda ve Sicilya'daki DC'nin sekreteri Stefano Cirillo Palermo'da Eylem liderinin 'Il Patto' adlı kitabının sunumu sırasında. Bir sonraki Avrupa seçimleri nedeniyle DC'nin elinde olduğu iddia edilen oylar üzerine sözlü düello çıkıyor.

“Cuffaro vakası, belki bir şey yapmış olan birinin vakası değil, mafyaya yardım ve yataklık yapmaktan kesin olarak hüküm giymiş birinin vakasıdır ve üçüncü dünya ülkesi olmayan bir ülkede böyle bir kişinin bu suça sahip olmaması söz konusudur. Calenda, hayatının geri kalan günlerinde halkın karşısına çıkma yüzüyle tekrar siyasete girmeyeceğini söylüyor çünkü eğer durum buysa, lütfen Falcone ve Borsellino'yu büyük kahramanlar olarak kutlamayalım. Hepimiz sessiz kalıyoruz ve her şeyin yolunda olduğunu söylüyoruz. ” .

Cuffaro DC'nin bölge sekreteri ve şehir sekreteri, son kitabımın sunumunda bizi ziyarete geldi.

“Akşamı renklendirmek” istiyorlardı.
Ona cevap verdik. Hak ettikleri gibi. pic.twitter.com/K6gTvcrFhi

— Carlo Calenda (@CarloCalenda) 20 Nisan 2024
Sonra Eylem liderinin sesi daha da parlaklaşıyor: “Geri gelip evet diyen biri, bakın, mafyayı destekledim ama şimdi 140 bin oyum var… ve onları ayakta tutun – diyor, ayakta – İki yüz bin.. Hiç bir sivil ülkede, Sicilya gibi ölümlerin yaşandığı hiçbir yerde, benim 140 bin oyum var demeye cesaret edemezsiniz. Çünkü oylar özgürdür ve oy vermemelisiniz. Sicilyalıların onuru adına, 200 bin oyu kontrol ettiğinizi söylemenize izin verin… hiçbir şeyi kontrol etmiyorsunuz çünkü oylar vatandaşlara ait.”

DC'nin sekreteri odadaki yerinden kalkıp cevap veriyor: “Sizce 200 bin kişi kendilerini kontrol ettiriyor mu? – diyor Calenda'ya dönerek – Sicilyalıların istihbaratını rahatsız ediyorsunuz. Bunların olduğunu söyleyemezsiniz. mafya oy veriyor Utanmalı.”