Bafetimbi Gomis’ten Galatasaray için büyük fedakarlık!

İzmirliEfe

New member
Galatasaray’ın ikinci transfer periyodunda takımına kattığı 4 isimden biri olan Fransız golcü Bafetimbi Gomis’in eski kadrosuna dönebilmek için reddettiği teklif ortaya çıktı.

“Birfazlaca teklif aldım”

Akşam’da yer alan habere göre; Fransız basınına açıklamalarda bulunan ve Galatasaray’a transfer sürecini anlatan 36 yaşındaki forvet, “Fransa’dan Loic Perrin’den Saint-Etienne’e geri dönmemi isteyen bir telefon da dahil olmak üzere biroldukca teklif aldım. Saint-Etienne’de 10 yıl oynadıktan daha sonra durumları içimi burkuyor. Bana biroldukca şey katan bir kulüp” tabirlerini kullandı.

“Yarım kalan bir öyküm var”

Reims’ten de bir teklif aldığını söyleyen Gomis, “Genç ekipten sorumlu olmamı istedikleri hoş bir proje sundular ama Galatasaray’da bitirmem gereken bir öyküm vardı.” dedi.

Haberin devamında Saint-Etienne’nin Gomis için dolgun bir teklifte bulunduğu kaydedildi.

Şampiyonlukta başrol oynadı, gol hükümdarı oldu

Galatasaray’ın 2017-2018 döneminin başında Swansea’dan 2,5 milyon Euro’ya takımına kattığı Gomis, o dönem kazanılan şampiyonlukta büyük hisse sahibi olmuştu.

Fransız futbolcu sarı kırmızılı formayla toplam 42 maça çıkmıştı. 36 yaşındaki yıldız dönemi toplam 32 gol ve 6 asistle tamamlamıştı. Gomis, 29 golle Üstün Lig tarihinde en epey gol atarak krallık yaşayan birinci isim olmayı da başardı.

Deneyimli futbolcu, Ağustos 2018’de 6 milyon euro bonservis bedeliyle Galatasaray’dan Al Hilal’e transfer olmuştu.