Basilicata, anlaşmaya varıldı: merkez sol aday Lacerenza. Ancak Action suçluyor: “Conte'nin bizi veto etmesi”

Sezai55

New member
Bari – Öğleden sonra saat üçte Bölge başkanlığına aday olmasını istemek için onu aradılar, “sekiz ameliyat geçirdikten sonra” hastaneden ayrılıyordu. Reaksiyon? «Bu konuyu eşim ve iki çocuğumla konuştum ve bana “Git!” dediler. Siyasi serüveni böyle başlıyor Domenico LacerenzaÜnlü göz doktoru, 66 yaşında, Potenza'daki San Carlo hastanesinin bölüm müdürü: 21 ve 22 Nisan'da Basilicata'da yapılacak seçimler için en geniş aday, ancak Azione partisi Carlo Calendaanlaşmanın dışında kaldığı iddia ediliyor.

Aylar süren müzakereler, vetolar, isimlerin düşürülmesi ve eski bakanın büyük reddi sonrasında çıkmaza son verildi Roberto Speranza. Ve zorlu bir çekişme. Arasında Angelo Chiorazzo – Katolik esintili bir hareket kuran Üçüncü Sektörün kralı Basilicata Casa Comune, birkaç ay içinde anketlerde %15 oy elde etti – ve onu sözleşmelerin yöneticisi olarak olası bir çıkar çatışmasıyla suçlayan 5 Yıldız Hareketi sağlık hizmetlerinde. Demokrat Parti ve özellikle Bölge eski başkanı şapkadan tavşanı çıkardı Vito De FilippoBu, feragat ederek ilk ret hakkına sahip olan Chiorazzo'nun da takdir ettiği ama aynı zamanda 5 Yıldız için de iyi bir ismi akla getiriyor. Çünkü saf yurttaşlık. nasıl istedi Giuseppe Conte. Hareketin dediği gibi, “yanlara adım atma isteğini büyük ölçüde takdir eden”. Beş Yıldız Hareketi üyeleri bunların veto olmadığına yemin ediyor: “Yüksek kalitede bir adaylığa sahip olmak çok önemliydi.” Ve Lacerenza “çok değerli, mükemmel bir tıbbi direktördür”.

Ayrıca Alleanza Verdi Sinistra ve +Europa da onu destekliyor. Action ve Italia Viva'nın toparlanması zordur çünkü Forza Italia'nın yeniden onaylanmayı hedefleyen görevden ayrılan başkanı Vito Bardi'yi destekleyebilir. Ayrıca Carlo CalendaHafta sonu Matera'da olacak olan Bardi'ye olan minnettarlığını dile getirdi ancak merkez sol ile görüşmelerdeydi ve dün öğleden sonra şunları duydu: Elly Schlein. Calendianlıların seçimlere katkısı küçümsenmemeli: adayları Marcello PittellaBölgenin eski başkanı ve 2009'dan 2014'e kadar Avrupa Parlamentosu başkan yardımcısı olan Gianni'nin kardeşi. Ancak Lacerenza ile ilgili anlaşma haberi sürpriz bir şekilde harekete geçiyor. “Aylarca süren yakışıksız gösteri ve karşılıklı vetolardan sonra, hiçbir karşılaştırma yapmadan sol koalisyonun adayını seçtiler. Solun artık kart dağıtan ve kendisini çağıran bir lideri var Giuseppe Conte». Calendian kaynaklarının açıkça belirttiği gibi, Action'a karşı vetosu “Demokrat Parti tarafından kabul edildi”. «Devam et BarOnun için her şey aynı” yorumunu beş yıldızlı kaynaklar yapıyor.

Aslen Puglia'daki Barletta'dan olan ancak yirmi beş yıldır Basilicata'da yaşayan Lacerenza'nın güven verici yüzü her şeyden önce ilerleme sağlayabilir çünkü muhalefetin ve özellikle Chiorazzo'nun odaklandığı meseleyi, ulusal düzeyde bölgenin çöküşünü anlatıyor. Hastane bakımına ilişkin endeksler Bu nedenle yılda ortalama 4.500 ameliyatla Venosa, Potenza, Melfi ve diğer Lucanian şehirlerindeki klinikleri bölge dışından hastaların çekim merkezi haline getiren doktor, her şeyden önce bir sembol. “Koalisyon partilerinin bir beyanında da belirttiği gibi, tüm Lucan vatandaşlarına kaliteli sağlık hizmeti sunmak: sağlık hakkından yararlanma konusunda derin rahatsızlık yaşayan bir bölgeyi yeniden hizmete açmak için önemli bir zorluk”.

Kendini yeni bir boyuta “fırlatılmış” hissediyor. «Hiçbir şey yapmadığımı söyleyebilirim. Figürümün iyi yönetim fikrinin bir ifadesi olabileceğine inandılar ve bu bana, maksimum içerikle doldurmayı umduğum bir sorumluluk yükledi. “Daha önce hiç siyasete karışmadığına” ve böyle bir şey yapmadığına yemin ediyor “Sabahın beşinde kalkıp Potenza'ya giderek kendimi adadığım işim dışında” herhangi bir hobim bile yok.