Basilicata, Domenico Lacerenza adaylığından vazgeçti: merkez sol için her şeyin yeniden yapılması gerekiyor

Sezai55

New member
Dün Potenza'da yerel ve ulusal Demokrat Parti ile 5 Yıldız Hareketi arasında yaşanan uzun tartışmaların ardından her şey çözülmüş gibi görünüyordu, ancak birkaç dakika önce birdenbire olay çıktı: Domenico LacerenzaCampolargo'nun kısa adı olarak tanımlanan göz doktoru şaşırtıcı bir şekilde geri adım attığını duyurdu: “Dikkatli bir şekilde düşündükten sonra Basilicata Bölgesi Başkanlığı adaylığından vazgeçtiğimi iletmek istiyorum”.

Basilicata, aday Lacerenza: “Ameliyathaneden fırlatıldım: Hiçbir zaman siyasete bulaşmadım, Conte ve Schlein ile konuşmadım”

kaydeden Davide Carlucci

14 Mart 2024

“Bu, son derece sakin bir şekilde alınmış ve bana teklifte bulunmak isteyen siyasi güçlerin de çıkarına olan bir karardır. Müsaitlik durumumu belirtmiştim ama sonrasında gelen tepkileri de gözden kaçıramam. Her halükarda bana gelen öneriye yol açan ruhun, yani ılımlılarla ilericilerin birlik arayışı ve Basilicata'da merkez sağı mağlup edebilecek bir koalisyon teklifinin korunmasını ve bunun için de korunmasını istiyorum. geri adım atmamın nedeni.

Basilicata'da Pd ve M5S'yi bir araya getiren göz doktoru Domenico Lacerenza kimdir?

kaydeden Francesco Gucci

13 Mart 2024

Bunu aynı zamanda profesyonel geçmişime ve Lucanian topluluğuna olan saygıma borçluyum. Bana güvendiklerini ifade edenlere, özellikle de Elly Schlein, Giuseppe Conte ve Angelo Chiorazzo'ya teşekkür ediyorum. “Şimdi merkez solun Chiorazzo'nun adaylığına dönerek yerel Demokrat Parti'nin taleplerini kabul edip etmeyeceğini yoksa üçüncü bir isme mi yöneleceğini göreceğiz. Zaman her halükarda dolmak üzere. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. bana, özellikle de Elly Schlein, Giuseppe Conte ve Angelo Chiorazzo'ya olan güvenini ifade etti.