Bünyamin Gezer’den Fırat Aydınus’a: Skandal!

İzmirliEfe

New member
AJANSSPOR-HABER

Muhteşem Lig’de önder Trabzonspor ile olan puan farkının daha da açılmasını önlemek ve derbi zaferiyle moral bulmak isteyen Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın çabasına hakem Fırat Aydınus’un penaltı sonucu damga vurdu. Cyle Larin’in eliyle oynadığı nedeni öne sürülerek Beşiktaş aleyhine verdiği penaltı sonucu otoriterelerin neredeyse ittifakıyla yanlış bulundu. TRTSpor’da yorumculuk yapan Bünyamin Gezer, Aydınus’un sonucunı skandal olarak yorumladı.

Beşiktaş’ı ağır bakımdan çıkartın!

Beşiktaş’ın maçlarında epey hakem kusuru yaşandığına dikkat çeken Gezer, çarpıcı ve imalı bir yorumda bulundu. Gezer, “Beşiktaş’ı ağır bakımdan çıkartın. Beşiktaş ile bu kadar uğraşmayın kardeşim. Net söylüyorum. Rahat bırakın artık. Bir maçta da hakem konuşmasın adamlar” dedi.

‘Beşiktaş’a operasyon yapılıyor’ denirdi

Larin’in kolunun doğal pozisyonda olduğunu belirten Gezer, “bu biçimde penaltı olmaz. Kolu mu keseceğim? VAR’ın devreye girememesini ben anlayamıyorum. Beşiktaş’ın şu anda puanı daha fazla olsaydı, ‘Operasyon yapılıyor’ denirdi. Açık, net, skandal bir kusur. Fenerbahçeliler’in bile kabul etmediği bir penaltıya VAR girmeyecekse, bana bir şey anlatmayın. Artık isyan noktasına geldik” dedi.

Yayıncı kuruluş yorumcuları da ‘Hayır’ dedi

beINsports’ta hakem kararlarını Trio isimli programda yorumlayan eski hakemler Bülent Yıldırım, Lale Orta ve Deniz Çoban da penaltı sonucunı yanlış buldu. Lakin üçlü protokole nazaran konumun yoruma girdiğini ve VAR’ın devreye giremeyeceğini söylemiş oldu. Aspor yorumcusu eski hakem Erman Toroğlu da Fırat Aydınus’un yanlış karar verdiğini söylemiş oldu. bir daha TRTSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen de hakemin baktığı açı niçiniyle yanıldığını ve durumun penaltı olmadığını belirtti.