Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Birinci Toplantısı Gerçekleştirildi

KripTon

Member
GÜRKAN, “GÖREVİMİZ İNSANLARIMIZIN KEYİFLİ VE HUZURLU OLMASINI SAĞLAMAK”

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran Ayı toplantısı Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan Başkanlığında, 9 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 14. 00’de Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Mazeret Dilekçelerinin okunarak oylanmasının akabinde Hekimhan ve Doğanyol İlçe Belediye Liderleri birer teşekkür konuşması gerçekleştirdiler.

Hekimhan İlçesi Belediye Lideri Turan Karadağ, “Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Liderimiz ilçemizi ziyaret ederek muhtarlarımızın da iştiraki ile bir toplantı gerçekleştirdi. Sayın Liderimize ve grubuna Hekimhan halkı ismine teşekkür ediyorum. Orada dedik ki yol yapılır, altyapı yapılır lakin Selahattin Liderimiz şunu yaptı, Malatya’mızda Türkiye‘ye örnek olanı yaptı. Birliği, birlikteliği, kardeşliği tıpkı çatı altında topladı. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum, Hekimhan kendisiyle gurur duyuyor” dedi.

Doğanyol İlçe Belediye Lideri Hakan Bay ise, “Geçtiğimiz sene bir zelzele yaşadık ve ilçemiz kapsamlı bir kentsel dönüşüm çalışması içerisine girdi. Büyükşehir Belediyemizin ilçemize büyük yatırımları var. Temelini atmaya hazırlandığımız İtfaiye binamız, Arıtma tesisimiz ve yol çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Daha hoş tertiplerde buluşmak ümidiyle teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Hizmetlerin Malatya genelinde yapıldığını belirten Lider Gürkan ise, “Allah birliğimizi birlikteliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, daima birlikte Malatya olacağız, daima bir arada Türkiye olacağız. Türkiye’yi ebet süre yaşatacağız. Bizler misyonumuzu en hoş biçimde yaptığımız vakit bunların en hoş biçimde olacağını düşünüyorum. İlçelerimiz mahallelerimizin hepsi bizim. Mahallelerimiz, kentlerimiz ne kadar hoş olursa insanlarımız o kadar memnun olur. Bizim vazifemiz insanlarımızın keyifli ve huzurlu olmalarını sağlamaktır. Ayrıyeten Meclisimize birlik ve birlikteliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu his ve fikirlerinizden dolayı teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Yapılan konuşmaların akabinde gündem hususlarının görüşülmesine geçildi.

Gündem Unsurları içinde yer alan, Anadolu Efes Basketbol grubunun 44 numaralı Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon’a fahri hemşehrilik beratı verilmesine yönelik gündem hususu görüşülerek kabul edildi.

SİMON’A HEMŞEHRİLİK BERATI VERİLİYOR

Anadolu Efes Basketbol Grubunun Avrupa’da gösterdiği başarıda büyük hisse sahibi olan ve Türkiye’ye geldiği birinci günden itibaren 44 numaralı forma ile gayret eden, kendini Malatyalı olarak gördüğünü belirten Krunoslav Simon 10 Haziran Perşembe günü Malatya’ya geliyor.

2017 yılından bu yana Anadolu Efes Basketbol ekibinde 44 numaralı formayı giyen ve taraftarlar tarafınca Malatyalı diye tezahürat edilen ve attığı basketler daha sonrasında ‘Malatya Malatya bulunmaz eşin’ türküsünü salonlarda tüm taraftarlara dinlettiren, Malatya’ya olan ilgisini her fırsatta lisana getiren ve Malatya’nın tanıtımına katkıda bulunması niçiniyle Büyükşehir Belediyesi tarafınca ünlü Basketbolcu Krunoslav Simon’a fahri hemşehrilik beratı veriliyor.

Anadolu Efes Basketbol Grubunun ünlü oyuncusu Krunoslav Simon’un Malatya’nın tanıtımına büyük bir katkı yaptığını söyleyen Lider Gürkan, “Anadolu Efes Basketbol Grubu Avrupa Şampiyonu olduğu vakit 44 numaralı formayı giyen ve Malatyalı olduğunu belirten Simon’u arayarak tebrik ettik. Ayrıyeten Malatya ile ilgili his ve kanılarından dolayı da ayrıyeten teşekkür ettik. Perşembe günü Malatya’ya gelecek olan Krunoslav Siman’a Malatya olarak bir jest yaparak fahri hemşehrilik beratı vermek istedik” dedi.

Gündem unsurları içinde yer alan birtakım hususlar görüşülerek karara bağlanırken birtakım hususlar ise ilgili kurullara havale edildi. Gündem unsurlarının görüşülmesi ile Haziran ayı Meclis Toplantısının birinci birleşimi bitmiş oldu.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısının ikinci birleşiminin 15 Haziran Salı günü saat 14. 00’de yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: Habermetre