Calenda’dan Renzi’ye: “Kaşıkçı’nın katilinden para almadım”

Sezai55

New member
Charles Takvimi takipçilerinden “sıkı bir basın sessizliği” korumalarını ister, ancak daha sonra İtalya’nın eski müttefikleri ile çatışmadan kaçmaz ve sert bir şekilde saldıracak kadar ileri gider. matthew renzi: “Trump’ın damadıyla Miami’de ya da Kaşıkçı’nın katilinden para alan Suudi Arabistan’da değildim.” Lider Iv’in kendisi müdahale eder ve tüm reformistlerden “ahlaksız gösteri” için özür diler ve kongreyi ve onun Leopolda dei’sini duyurur.

Eylem sekreteri, “Renzi, Boschi ve Italia Viva’nın diğer üslerinin kırılmış hakaretleri” karşısında, tüm parlamenterlerden ve parti liderlerinden yanıt vermemelerini istedi. “Nedenlerimizi açıkladık, bu kadar yeter. Renzi, Boschi ve Renzians’ın bu saatlerde yaptıkları gösteri yakışıksız ve buna katılmamalıyız”, diye açıklıyor Calenda.

Buna rağmen, belirtildiği gibi, şimdi eski müttefiki RenziItalia Viva’nın senatörü ve saymanına sert bir şekilde yanıt verir, Francis Bonifazi. Tema, bir kez daha, gemi kazası geçiren Üçüncü Kutup projesi ve Action ile Italia Viva arasındaki kopuşun sorumlulukları.

ile yapılan bir röportajda YazdırItalia Viva’nın senatörü ve saymanı Francesco Bonifazi, Carlo Calenda’yı “yapısal olarak güvenilmez, Civic Choice, Bonino ve Letta ile yaptığı gibi fikrini değiştirdi” olarak tanımlıyor. Ve Calenda’nın Renzi hakkındaki sözlerine gelince – “Ben tek partide çalıştım ve o Arabistan’da, Bahamalar’daydı” – Bonifazi şöyle açıklıyor: “Renzi Meclis’te oyların %50’sinden fazlasını aldı, Calenda ise yarısından azını aldı. Renzi Carlo her zaman televizyonda ve asla Parlamentoda değil: bu konuda bize saldırmadan önce biraz tevazu göstermemiz gerekiyor”. için Çg5 Maria Elena Boschi “Calenda’yı kinine bırakalım” diye ekliyor.

“Avrupa seçimlerinde bölündü”. Calenda, Üçüncü Kutbun kırılmasını onarmak için pazarlık yapan köprü işçilerini dondurur.

kaydeden Giovanna Vitale

14 Nisan 2023

Yakında Twitter’da Calenda’nın alınması geliyor. Azione’nin lideri, Bonifazi veya Renzi’den hiç alıntı yapmadan şöyle yazıyor: “Meslek hayatımda, sorumluluk rolleri taşımama rağmen hiçbir zaman tutuklama emri/iddianame/hüküm almadım. Yabancı diktatörler ve otokratlar şöyle dursun, hiç kimseden kişisel olarak para kabul etmedim. “. Calenda, “Parti için yabancı spekülatörlerden ve entrikacılardan fon almadım. Hizmet nedenleri dışında bir yargıçla hiç görüşmedim. CSM’nin alt bölümlerine hiç girmedim”, diye ekliyor Calenda. Sonra en zor pasaj: “Trump’ın damadıyla Miami’de ya da Suudi Arabistan’da Kaşıkçı’nın katilinden para almıyordum.” “Renzi ve 5S ile ittifak kurarak sözüne ihanet ettiğinde Demokrat Parti’den ayrıldım. Letta, Draghi gündemini Bonelli/Fratoianni/Di Maio gündemine dönüştürdüğünde onunla ayrıldım. Renzi ve Boschi’nin kanına girmedim. Sahte tek parti üzerine dolandırıcılık” diye bitiriyor.

Bonino üçüncü direğin ucunda: “Bir kümeste iki horoz olamaz. Calenda ters yüz adamı: Artık ona güvenmiyorum”

kaydeden Giovanna Casadio

14 Nisan 2023

Birkaç saat sonra bir haber gelir matthew renzi “Reformizme ve Üçüncü Kutup’a inanan tüm dostlarımdan bu haftaki yakışıksız gösteriden dolayı özür diliyorum. Bu sonsöze ulaşmamak için her şeyi yaptım. İnandım ama inanamadım. Sanırım bu başarısızlıktan kim sorumluysa, ben de onu sorumlu tutuyorum.” Özür dilemek zorundayım. Ve bunu – kendi adıma – felaketi önlemek için her şeyi son dakikaya kadar yaptığımın bilinciyle yapıyorum”.

“Önümüzdeki birkaç gün içinde Italia Viva’nın demokratik kongresi aşağıdan başlayacak. – diye devam ediyor Renzi – Action ile birlikte sivil ve özgür bir şekilde yapmak istediklerimizi, içinde bulunanlarla birlikte yapacağız. belediyeler sonra iller sonra bölgeler.yukarıdan paraşütle atlama veya dayatma olmayacak.renzi değil üyeler seçecek.leopolda’yı 8-9-10 mart 2024’te yapacağız çok güzel tecrübeleri tartışmak için getirmeye çalışıyoruz, hayalleri paylaşmak, siyaseti düşünmek Leopolda’yı yasaklamayı düşünmek inanılmaz: popülizmi reddeden bir halkta ne kadar coşku ve ne kadar güzellik olduğunu anlamamak anlamına geliyor”.

Aksiyon cephesinde, Maria Stella Gelmini “Tek partiye dur demek siyasete ve ülkeye zarar verir” diyor.