Conte, Schlein'e saldırdı: “Renzi ve Calenda gibi, bize hakaret ediyor”

Sezai55

New member
Kişisel bir şey değil. O kadar ki gün içinde Giuseppe ContePasquale Tridico'nun kitabının sunumu için Fisciano'da, şunun altını çizmek istiyor: Elly Schlein “Konuşmadık ama bunu liderler arasındaki tartışmaların temsiliyle yetinecek kadar kişisel bir mesele haline getirmeyelim”. Gerçek şu ki, liderler arasındaki siyasi mesafeyi ölçecek bir ölçü birimine sahip olmayan 5S başkanı, bu arada sekreterle arasındaki anlaşmazlığın boyutunu belirtmek için bir karşılaştırma terimi kullanarak siyasi günü açmıştı. PD sekreterinin artık şöyle olduğunu söylüyor: Matteo Renzi Ve Carlo Calenda. Yani 5S başkanı hakkında konuştuğu anda en çok kıvılcım çıkaran iki lider. konulu bir röportajda Gündelik olay Conte şunları söylüyor: “Schlein, Bari'deki sahnedeki hakaretleri seçti. Bana her gün hakaret eden Renzi ve Calenda'ya alıştım. Ancak Demokrat Parti lideri olarak hoşunuza giden medya sistemini arkanıza almadan, ziyafetlerde M5S'nin inşasına yardım eden vatandaşları gücendirmenize izin vermeyeceğim.”

Hepsi iyi | Demokrat Parti ve Bombolo önergesi, her sahne Conte'den bir tokat

kaydeden Stefano Cappellini

05 Nisan 2024

Açık Corriere della Sera şunu ekliyor: “Bizi sadakatsizlikle suçlamak, M5S'yi yaratan ve 2009'dan bu yana yasallık ilkesini yol gösterici yıldızımız haline getiren kişileri rahatsız ediyor. Bizim için söz konusu olan partiler ya da liderler arasındaki kavgalar değil, siyasi özdür. Bu, İtalya'dan hoşlanmadığımız farklı bir şey inşa etmek için egemen sınıfın yenilenmesiyle ilgili. Omuz silkemeyiz ve bu bizim için vatandaşa sadık olmak demektir.”

Conte şunları söylüyor: İlerici alanın ve sözde geniş alanın kaderi “sadece bize değil, aynı zamanda Schlein'in ne yapmak istediğine de bağlı. Seni sekreter yapan toplulukla verilen taahhütleri takip etmek, Demokrat Parti mi dönüşecek yoksa Demokrat Parti mi dönüştürecek?”.

Schlein dem akımlarına meydan okuyor: “AB listelerine ben karar veriyorum”

kaydeden Carmelo Lopapa

08 Nisan 2024

Ve Hareketin aralarında kimi destekleyeceğine karar vermek için ön seçimlere katılma isteğini geri çektikten sonra Bari'nin adaylıkları için bir pasaj ayırdı. Vito LecceseDemokrat Parti tarafından desteklenen ve Michele Laforgiaonun yerine M5S tarafından desteklenen üçüncü isim, diyor ki, “Demokrat Parti'den aylarca boşuna bekledik. M5S'den Basilicata'daki gibi yeni bir bale başlatmasını istemek, doktorların, avukatların ve üniversite profesörlerinin isimlerini yakmak olurdu” gerçeküstü – diye ekliyor – Ve Demokrat Parti, Laforgia'nın ciddiyetine ve yetkinliğine hiçbir zaman itiraz etmedi. Bari'de yaratılan iklim Laforgia için çok elverişliydi, bölgedeki tüm antenlerimiz bize onun Leccese'nin ilerisinde olduğunu söylüyordu. Ama biz 50 avroya satın alınan oylardan söz edilen soruşturmalar karşısında kayıtsız kalamazdık.”

Siyasi anketler, Demokrat Parti düşüyor ve M5S yükseliyor

Politika editör ekibi tarafından düzenlendi

06 Nisan 2024

Apulian konseyinden olası bir çıkışla ilgili olarak Conte şöyle açıklıyor: “Hiçbir şey beklemiyorum. Konuyla ilgili birkaç gün içinde bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Ancak bu bağlam göz önüne alındığında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. biz.”

Dem cephesinden X'e gelen tepki sürüyor Giorgio Gori: “Conte'nin Elly Schlein'e -'eski Demokrat Parti tarafından dönüştürülmesine izin verme' cezası altında- 'Demokrat Parti'yi dönüştürmesi' emrini verdiğini okumak beni gerçekten kızdırıyor. Buna nasıl cüret edebilir? Demokrat Parti binlerce iyi insandan oluşuyor.” kadın ve erkek. Omurgası olan bir parti kimsenin böyle konuşmasına izin vermemeli.”