Değişim oyu, Anita Maurodinoia'yı araştırdı: Puglia'daki ulaşım konseyi üyesi mafya ve politikaya ilişkin kapsamlı soruşturmada. “Gerçeklerin yabancı

Sezai55

New member
Puglia Bölgesi Ulaştırma Konseyi Üyesi, Anita Maurodinoia (Pd), Bari savcılığının geçtiğimiz Pazartesi günü aralarında eski bölge meclis üyesinin de bulunduğu 130 kişinin tutuklanmasına yol açan soruşturmasında siyasi mafya değişimi oyları nedeniyle soruşturma altında olan kişiler arasında yer alacak. Giacomo Olivieri ve onun eşi Mari LorussoBari'de belediye meclis üyesi.

Bölge meclis üyesi Anita Maurodinoia'nın patron Savinuccio Parisi'nin yeğeniyle kahvesi. O: “Kim olduğunu bilmiyorum”

kaydeden Chiara Spagnolo

28 Şubat 2024

Maurodinoia'nın şüpheliler siciline kaydedilmesi Mayıs 2019'a kadar uzanıyor ve aynı zamanda bazı tövbe edenlerin ifşaatlarıyla da bağlantılı.

Anita Maurodinoia kimdir, Puglia'da oy değişimi için bayan tercihleri araştırıldı. Emiliano onu meclis üyesi olarak istiyordu: “Hala değerlendirilecek bir adım yok”

kaydeden Davide Carlucci

02 Mart 2024

Hem 2019'da Bari'de yapılan belediye seçimlerinde hem de 2020'de yapılan son bölgesel seçimlerde elde edilen sonuçlar nedeniyle 'kadın tercihleri' lakaplı Maurodinoia, savcılığın takas oylamasıyla ilgili talimatıyla yapılan bazı dinlemelerde alıntılanıyor.

“Herhangi bir seçim planına veya herhangi bir yasa dışı eyleme kesinlikle dahil olmadığımın bilincinde olarak, soruşturma organlarının tüm kararlarına açıkça saygı duyacağım”. Bunu Maurodinoia'ya yazdığı bir notta, soruşturmayı basından öğrendiğini belirtiyor. “Bu tür soruşturmaların özelliği olan incelik ve gizliliğin farkında olmama rağmen, tüm bu süre boyunca herhangi bir garanti bilgisi veya herhangi bir adli tedbire ilişkin bildirim almadığımı beyan ederim.” “Okuduklarıma dayanarak, – diye devam ediyor – kanıt kaynağının, benim dışımda, sıradan bir hafiflik ile, üzücü olaylara karışmamış kişilerin isimlerini veren, tanımadığım kişiler arasındaki dinlemeler olabileceğini belirtiyorum Haberin şerefine. Bunu yalnızca bana karşı ileri sürülen suçlamanın kapsamını sınırlamak ve çerçevelemek amacıyla vurguluyorum”. “Bu nedenle, yargının, en azından bugüne kadar, basının kutsal ayrıcalıklarına halel getirmeksizin verimli bir zemin bulan kolay ve mide bulandırıcı istismarlardan kaçınan sağduyulu çalışmasını takdir ediyorum” diye bitiriyor. bugün yaygın olan gibi bilgilerde”.

Maurodinoia, 2020 yılında Bölge başkanlığına ikinci dönem için seçilen vali Michele Emiliano'nun kendisini konseye atamasıyla tartışmaların odağı haline geldi: o dönemde kocasıyla birlikte yolsuzluk yapmakla suçlanıyordu. Alessandro Cataldo Bari il idaresinin başkan yardımcısı olduğu sırada Eyaletten yönlendirilen sözleşmelere ilişkin bir soruşturmanın parçası olarak. Her ikisinin de 2022'de beraat ettiği bir dava.

Eski Bari Eyaleti Maurodinoia'ya yapılan şüpheli sözleşmeler beraat etti: “Sadece uygunsuz arkadaşlıklar vardı ama yolsuzluk yoktu”

kaydeden Chiara Spagnolo

16 Mart 2022

Ancak kocası Sandro, Triggiano'da satın alınan oylarla ilgili adli soruşturma kapsamında soruşturma altında. Bari Savcılığı'na göre, belediye meclisi üyesi soruşturma altında değil ama görevden ayrılan belediye başkanının yeniden seçilmesini amaçlayan oy alım satım sisteminin iplerini elinde bulunduran kişi onun kocasıydı. Antonio Donatelli – merkez sol – Ekim 2021 seçim turunda.