Dijital karneler bugün erişime açıldı (e-Okul ile karne sorgulama nasıl yapılır?)

Sezai55

New member
Ulusal Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılına ait karne ve muvaffakiyet evraklarını 18 Haziran’da (bugün) e-Okul üzerinden erişime açtı.

Karnelerin verilmesinin akabinde da telafi eğitimi süreci başlayacak. Telafi eğitimi programı, 5 Temmuz – 31 Ağustos içinde düzenlenecek.

İkinci devrinin son iki haftası ortasında yapılması gereken sorumluluk imtihanları ise 21 Haziran – 2 Temmuz tarihleri içinde yapılacak.

TALEP EDENLERE BASILI KARNE

Bu kapsamda e-Okul sisteminde yoğunluk yaşanmaması için ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri, bugünden itibaren e-Okul’dan erişime açıldı.

Talep edenlere basılı karne, muvaffakiyet dokümanları ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek.

Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının akabinde, 2 Temmuz’a kadar okullarda öğrencilerin gereksinimlerine bakılırsa etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret imtihanları 2 Temmuz’a kadar tamamlanacak, ayrıyeten destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

E – OKUL İLE KARNE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Öğrencinin sistemde bulunan karnesine erişmek için e-Okul uygulamasına giriş yapmak gerekiyor.

Ulusal Eğitim Bakanlığı sitesinden e-Okul’a giriş yaptıktan daha sonra açılan sayfada yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekli.

Bu kısımda öğrencinin TC kimlik numarası, okul numarası ve son olarak ise kutucuk ortasında yer alan harf ve sayıları fotoğraftaki sayılar yazan alana giriniz.

Bu ayrıntıları girdikten daha sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

TELAFİ EĞİTİMİ NASIL OLACAK?